HAYIR İçin Mücadele et Hesap Versinler

Zalime eğilme suça bulaşma 
HAYIR için mücadele et hesap versinler

Diktatör ve şebekesi yükselen HAYIR’ı engelleyemedikçe ne yapacaklarını şaşırdılar. Referandum’un ilk anından bu yana tutarsız kampanyaları da seçim yasalarını çiğneyip saldırganlıktan medet ummaları da artık yeter HAYIR’ını durduramamakta.

Yağma ve sömürüyle var olabilen en gerici, en ırkçı, en saldırgan faşist kesimlerin temsilcisi olan diktatör çevresine topladığı şebekelerle iktidarını sürdürmek mecburiyetindeki bir suçlu. Referandumun ilk anından bu yana görüldü ki yağmacı yalancı sağın tek övünme ve meşruluk diye tanımladığı “çoğunluk” gücü de kalmadı. Devlet gücüyle dayatılan başKANlık hezeyanı korkuyla sinip diktatörün peşinden sürekleneceği beklenen toplumun HAYIR için mücadele edenlerin cesaretiyle güçlenip eğilmemesiyle iktidar için kabusa dönüştü. Referandumu ertelemeyi başaramazlarsa seçim hilelerinde görülmemiş sahtekarlıklar yapacakları ise açıkça ortada.

Korkuyla sinip iktidarda ne derse onu yapan bir toplum dışında desteği kalmayacak olan şuç şebekeleri toplamı vahşete varan zulüm yöntemlerine rağmen yok olmayan, eğilmeyen direnişle karşılaştı. HAYIR’ın gücü uzun yıllardır büyük fedakarlıklarla direnenlerin mücadele birikimiyle oluştu. Katliamlardan geçirilen Kürd halkı, iktidar yandaşı olmayınca işten atılan kamu emekçisi, asgari ücret dışında bir geliri olmadan yıllarca güvencesiz çalışmak zorunda kalan taşeron işçi, sırf kadın oldukları için eziyet görenler, sırf genç oldukları için suçlu sayılanlar ve tüm ötekileştirilenler HAYIR mücadelesinin cesaretinde buluştu.

Türkiye’de hiçbir seçim “normal” yapılmamışken 16 Nisan Referandumu anormal yöntemlerin en çok kullanıldığı seçime dönüştü. Her gücü elinde tutanlara karşı hak adalet özgürlük mücadelesini fedakarlıkla sürdürenler arasındaki kavgayı HAYIR kazanacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y