Her Şeyi Göze Alıp direnenlerin HAYIRı


Diktatör ve şebekesinin zulüm saltanatına HAYIR

Diktatörün kendisine tapmayan herkesi düşman sayıp saldırdığı OHAL koşularında yapılacak referandumda diktatöre tapmak dışında her şey fiilen yasaklı.

Devletin muhalif her kesim ve insana saldırmasının “olağan” kabul edildiği bir ülkeyiz. Devleti ele geçiren suç şebekesine bağlı olup iktidarın her dediğini yapanların her suçu işlemesi ise devletin bekası denerek daima AKlanmıştır. AKP tek parti devleti ile birlikte bu durum iktidarın suç işleme vasfından başka her özelliğini yitirmesine dönüşmüştür. AKP tek parti devletiyle de ayakta kalamayacağı ortada olan iktidar diktatörün başKANlık hezeyanıyla yağma ve sömürüyle var olabilen en gerici, en saldırgan, en ırkçı “sağ” kesimleri bir araya getirip iktidarda kalma tezgahına heveslenmiştir. AKP+MHP ırkçı din bezirganı koalisyon yanına mezar ev cinayetleriyle tanınan hüdapar ve BBP adlı faşist çetenin başkanını da alıp yağma ve sömürüyle var olabilenlerin kirli suç düzenini devam ettirmek istemiştir. Kabusları olan toplumun değişip dönüşmesi ise bu kez Yağmacı Sağ’a karşı ne yaparsanız yapın zulüm saltanatına HAYIR artık yeter diyecek toplumsal çoğunluğu yakalamıştır.
 
Anayasa değişikliğinin ne tür bir fark getireceğini toplumdan saklayıp referandum sürecine korkuyla sinip her denileni yapacak bir toplum beklentisiyle giren diktatör ilk andan itibaren HAYIR diyenlerin her şeyi göze alan direnişi ve toplum çoğunluğunun da bunu kucaklayışıyla kabusa gömülmüştür. Yalan ve hamasetten başka sözleri olmayan diktatör ile şebekesi bu da tutmayınca ellerindeki her gücü HAYIR diyenlere saldırıya yöneltmiştir. Zulüm saltanatının suç işlemekten başka vasfının kalmamasıyla daha geniş kesimlerin karşılaşması ise bu kez toplumu sindirmemiş aksine HAYIR’ı daha da güçlendirmiştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y