İnşaat-İş Ücret Gaspına Karşı Direnişe Çağırıyor

İnşaat sektöründe işçilerin maaşlarının dahil her hakkının gasp edilmesinin olağanlaşmasına karşı örgütlenen işçiler bu haklarını direnerek alabiliyorlar. İnşaat-İş sendikasının sendikal bürokrasiye izin vermeyip inşaat işçilerinden oluşması ve militan bir çizgide mücadele etmesi direnişe başladığı her yerde gasp edilen işçi haklarını almasıyla sonuçlanıyor. 

Bizler; inşaat işçileri olarak, patronlara karşı yekpare bir biçimde durabilmek adına bu sendikayı kurduk. Bu yüzden Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bir işçi arkadaşımız hak gaspıyla karşı karşıya kaldığında; patronlar, karşısında inşaat işçilerinin bu örgütlü gücünü görecek! 

Bugün ise defalarca karşılaştığımız gibi, Maltepe’de Evvel Yapı’ya bağlı ”evveL İDEALİST” projesinde aylarca çalışmış olmalarına rağmen ücretleri ödenmeyen sendikamız üyesi elektrik ustası inşaat işçisi arkadaşlarımız, bununla beraber işten çıkarılmakla tehdit edilerek ihbar tazminatı hakları da yok sayılmak isteniyor.
 
Bizler de, inşaat işçilerinin örgütlü gücünü patronlara gösterip, gaspedilen ücretlerimizi Evvel Yapı patronlarından almak için tüm sendikamız üyelerini ve dostlarımızı; işçi arkadaşlarımızın uğradığı hak gaspına karşı, emeğimiz için yarın başlatacağımız direnişimize çağırıyoruz.

Tarih: 16.03.2017 Perşembe
Saat: 13.00
Adres: İdealtepe Mah. Bağdat Cad. No:255/A, Maltepe İstanbul

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y