İnsanca Yaşanacak Bir Ülke İçin HAYIR

Diktatöre şebekesine HAYIR diyenler
insanca yaşanacak bir ülke kurma gücüne sahipler

Diktatör iktidarda kalmak için ülkeyi yıkıma sürüklerken kendisi ve şebekesi olmazsa ülkenin yıkılacağını idda etmekte.

İçinde şahsi menfaatları olmadan hiçbir şey yapmayan suç güruhu yağma ve sömürülerini de memlekete hizmet ediyoruz diye süsleme alışkanlığında. Diktatör de ülkeyi yıkıma sürüklerken bunu ülkeyi kurtarıyormuş edasıyla yaparak iktidar ömrünü uzatmaya uğraşmakta. Her büyük devlet ihalesinde komisyon aldığı için uluslararası iş dünyasında adı aldığı yüksek komisyonlarla (rüşvetlerle) anılan diktatör bu yaptığını da onaylayıp yağma paylarıyla beslenen şebekesiyle ayakta durmakta. Diktatör ve çevresinin sürdürdükleri yağma ve yurtdışına kaçırdıkları kaynakların ekonomik sıkışıklıkta önemli bir yer tutması yağmanın büyüklüğüne işaret etmekte. 

Ülke kaynaklarının yağmalanmasıyla var olan şebekenin ülkeyi yıkıma sürükleyerek var olabilmeleri de ancak diktatörün fiilen gasp ettiği devlet gücünü halka karşı terör estirecek şekilde kullanmasıyla mümkün olmakta. En ufak hak arayışının saldırıya uğraması, muhalif olanların yaşam hakkı dahil her tür saldırıya uğramasının olağan devlet işleyişi yapılması dışında da iktidarda kalamayacak kadar da yıpranmışlardır.

Hayatının her anında devlet saldırısına uğrama tehlikesi altında olanların buna karşı çıkacak gücü buluncaya kadar susmalarının alışkanlık olması ise ancak direnenlerin cesaretle ortaya çıkmasıyla değişmektedir. Uzun yıllardır devlet dahil her saldırıya karşı direnenlerin varlığı Gezi Direnişiyle başlayan süreçte ilk kez her saldırıya karşın ayakta kalma gücüne ulaşmıştır. Faşizme karşı direnme gücü olanların insanca yaşanacak yeni bir ülke kurma deneyimi ve gücü de birikmiş yağma düzenine karşı hak adalet ve özgürlük içinde yaşamanın olanakları oluşmuştur.

Referandum sürecindeki HAYIR’ın yüksekliği artık yeter diyenlerin toplumsal çoğunluğa ulaştığını göstermektedir. İnsanca yaşanacak bir ülke mücadeleden geçmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y