Kemal Kurkut´un katili polisler Serbest Bırakıldı


 Kemal Kurkut´un katili polisler Serbest Bırakıldı

Diyarbakır'da 21 Mart'ta yapılan Newroz kutlamasında polislerim katlettiği üniversite öğrencisi Kemal Kurkut cinayetiyle ilgili haklarında işlem yapılan 2 polis serbest bırakıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Newroz alanında polisin dur ihtarına uymadığı iddiasıyla açılan ateşle Kemal Kurkut'un ölmesi üzerine soruşturma başlattı. Olay yerinde yapılan inceleme ve kamera kayıtlarındaki görüntülerden o bölgedeki polisler belirlendi. Silahları incelenen polislerden svap örnekleri alındı.

Soruşturmada olayla ilgisi bulunduğu belirlenen 2 polisten 1'i savcılık tarafından serbest bırakılırken diğeri tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 1 polis de adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan katil polislerin işledikleri cinayetin delillerini karartma olanak ve azimleri olmasına rağmen serbest bırakılması Kemal Kurkut cinayetinin üstünün örtülmek istendiğini göstermekte.


Polislerin Kemal Kurkut'u katlettikten sonra "canlı bombaydı kendini patlatmadan önce vuruldu" iddialarının yalan olduğunun ortaya çıkması bile hala toplanmamış delillerin karartılması için devletin tüm güçleriyle devrede tutulduğunun bir başka kanıtı.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y