NEWROZ küllerinden dirildi

NEWROZ küllerinden dirildi
Diktatöre şebekesine HAYIR


Cizre’de bodrumlarda yakılanlar, Sur’da, Şırnak’ta Gever’de zalime direnenler Anka gibi küllerinden dirildi ve NEWROZ alanlarına aktı.

Diktatörün iktidar hırsıyla saldırdığı Kürd halkı korkuyla sinip zalime teslim olmak yerine direnişe devam edeceğini Newroz alanlarında bir kez daha gösterdi. Diktatör ve şebekesinin umduğu korkuyla sinmiş bir Kürd halkı beklentisi yandaş medyasının yalanlarıyla ifade edilip lağım propagandası halinde servis edilirken her şeyi göze alıp Newroz alanlarına akan insanlar diktatörün kabusunu biraz daha koyulaştırdı. Yakılıp yıkılan kentler, kitle katliamıyla yok edilenler, evlerinden barklarından silah zoruylu göçenler, hapishanelere doldurulan binlerce Kürd siyasetçi, Kürd olmanın dahi suçlu sayılmaya yetmesi Kürd halkını sindirmedi Her ölümünden yeniden dirilip doğan Anka gibi bu Newroz’da da alanlara akıp baharı, umudu, zalime karşı mücadeleyi sürdüreceğini gösterdi. Diktatör ve şebekesi ne yaparsa yapsın Kürd halkı zalime teslim olmayacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü eylemleri ardından büyüyen mücadele gücü ve Newroz alanlarındaki diriliş faşizme karşı mücadelenin ayakta olduğunu bir kez daha gösterdi. Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin düzeninde hayatı üreten emekçilerin tüm zulüm yöntemlerine karşı direnmeyi sürdürecek gücü bulması referandum sürecine korkuyla sinmiş bir toplum beklentisiyle giren diktatör ve şebekesine soğuk duşlar yaşattı. Bir çok yerde HAYIR diyen flamaları yasaklayan diktatörün polislerine rağmen Newroz zalime zulme HAYIR alanları haline getirildi.

Diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaştırdıkları dışında yalnızlaşmaya doğru çöküşüne karşı HAYIR’da buluşanların mücadeleyi sürdürdükçe çoğalıp yükselmesi hak adalet özgürlük özleminin bu kez yağmacı sağın kitle çoğunluğunu da yıkacaktır. Yeni özgür bir ülke diktatör ve şebekesinin hesap vermek zorunda kalacağı bir direniş gücüyle mümkündür HAYIR direnişin kazanımı olacaktır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y