Tutsak maden işçileri Volkan Çetin ve Gökhan Ayaydın ile Dayanışmaya

Maden işçileri olan Volkan Çetin ve Gökhan Ayaydın sade kendi işlerini, ailelerini, çocuklarını değil bütün maden işçilerini ve hayatlarını düşündüler. Sadece kendi aileleri için değil tüm işçilerin aileleri ve hayatları için mücadele ettiler. Ve bu yüzden hapishanedeler.
“Madenlerde bu zamana kadar yüzlerce arkadaşımız alınmayan önlemler nedeniyle katledildi. Yine birçoğu sakatlandı. İş göremez hale geldiler nice çocuklar babasız, nice ana babalar evlatsız, eşler dul kaldı. Sadece Soma değil bu yaşanan acılar Ermenek’te 'Oğlum yüzme bilmezdi' diyen annenin feryadı kulaklarımızdan hiç gitmedi. 'Bu işin fıtratında var', 'Güzel öldüler' diyerek katliamı ve katilleri aklamaya çalışanların sesleri de kulaklarımızdan hiç gitmedi”


Tutuklu Maden İşçileri Gökhan Ve Volkan İçin! 

Gökhan ve Volkan 301 madencinin katledilmesinden sonra aynı katliamları yaşamamak için örgütlenip dernek kuran madenciler. Tek istediğimiz insanca çalışma koşulları ve iş güvenliği diyen ve bunun için mücadele ettikleri için işlerinden atılan ama haksızlığa boyun eğmeyip işlerini geri almak için 68 gün boyunca direnen maden işçileri. Gökhan Ayaydın ve Volkan Çetin ve onlara destek olan devrimciler hala tutuklu. Gökhan, Volkan ve onlarla birlikte tutuklanan devrimciler serbest bırakılsın diyerek onların şahsında her insanın hak arayışına destek olmak gerekmekte.

Maden İşçileriyle Dayanışma ve Mücadele Derneği’ni kuran iki madenci Volkan Çetin ve Gökhan Ayaydın, 26 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu. Nedeni ise işçi hakları için sendikal faaliyetlerinin “örgüt üyeliğine” delil sayılması. Patronların en büyük korkusu işçilerin örgütlenip mücadele etmeleridir. Ölmelerinden hem de yüzer yüzer ölmelerinden hiçbir rahatsızlık duymazlar. Tıpkı Soma'da katledilen 301 maden işçisini katlettikten sonra yaptıkları gibi suçtan da sıyırmak için her şeyi yaparlar. İşçilerin kendi aralarında birlik olmaları ve hak aramaları ise onların kabusudur o yüzden onları yok etmek için de her zulmü yaparlar. Emekten işçiden haktan adaletten yana olanların da yapmaları gereken ise mücadele etmek ve mücadele edenleri yalnız bırakmamaktır.
Dayanışma emeğin en büyük gücüdür 

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y