Zulmü ne olursa olsun başKAN olamayacak


Zulmü ne olursa olsun başKAN olamayacak halka hesap vermekten kaçamayacak HAYIR insanca yaşanacak bir ülke için başlangıç olacak

Çürüyen yağma sistemini diktatörün başKANlık hezayanıyla işlediği suçlar da kurtaramayacak.

Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin çürüyüp giden düzenini devam ettirmek için diktatörün başKANlık hezeyanıyla ülkeyi yıkıma sürükleyecek boyutta suçlar işlemesi de bu suçların “milli” dini” propagandayla Aklanmaya uğraşması da halkın geniş çoğunluğunun bu yağma düzeninden bıkkınlığını ve yeni bir ülke özlemini engelleyememekte. Halkı zulüm yöntemleriyle korkudan sindirip diktatör ne derse onu yapan “etkisiz” tebaya dönüştürmek için girişilen saldırganlıklar ve çevrilen entrikalar diktatörün fiilen uyguladığı başKANlık hezeyanını yasal güvenceye almasına yetmemekte. HAYIR demenin devlet güçleri ve diktatöre bağlı mafya, IŞİD, ırkçı vb suç şebekelerinin fiili saldırısına uğramak için yeterli sayılması her şeyi göze alıp direnenlerin HAYIR kampanyalarıyla geri püskürtülmekte. HAYIR mücadelesinin ne olursa olsun sürmesinin karşılığı ise daha önce olmadığı kadar güçlü bir toplumsal desteğe dönüşmekte.

Yağma ve sömürücülerin ırkçı, din sömürücüsü, güçlü olana tapıcı “sağcı” düzeni, toplumda artık yeter tepkisiyle karşılaşmakta. Devletin halka karşı suç işleme aygıtından başka hiçbir şey olmaması, en ufak bir hak adalet ve özgrülük arayışının sürekli saldırıya uğraması bu kez toplumdaki korkuyla sinme alışkanlığını kıran direngen bir HAYIR mücadelesiyle karşılandı. Devleti de elinde tutan suç şebekelerinin gücü karşısında emeği ve hayatı dışında gücü olmayanların cesaretli direnci toplumun geniş çoğunluğunca desteklenmesi gereken davranış olarak görülmekte.

Toplumu bilgisiz, korkudan sinip gücü olanın her dediğini yapan, sömürüye sesizce teslim olup hayatını kölece yaşamaya razı kullar olarak geçirmesinii dayatıp başKANlık hezeyanıyla hırsızlık ve yağma düzenlerini devam ettirmek isteyen şebeke bu kez işledikleri vahim suçlarla toplumdaki haksızlığa karşı duyulan derin öfkeyi harekete geçirdi.

Referandumda ne hile yaparlarsa yapsınlar diktatör başKAN olamayacak ve halka hesap verecek insanca yaşanacak bir ülke de hesap sormakla başlayacak.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y