1 MAYIS Hak Emek Direnişidir

Cesaretle mücadele edenlere katıl 
hırsızın kabusu ol
1 MAYIS hak emek direnişidir


Yasa, kural, insani değerlerin hiçe sayılıp faşizmin KHK ile yasalmış gibi uygulanmasına karşı tek seçenek direniştir.

Yasaların, toplumsal her kuralın sadece diktatör ve şebekesinin çıkarına uygun olduğunda geçerli sayılıp diğer her durumda zulüm dayatmalarının işletilmesi toplum çoğunluğunun her şeyi sineye çekecek kadar korku ile sinmesiyle mümkün olabilmekte. Herhangi bir konuda gerçeği söylemenin, en ufak bir hak arayışının, 3 kişi bir araya gelip ne oluyor demenin bile devlete yönelik en büyük tehlike sayılması karşısında savunmasız kalan tekleştirilmiş toplumun derin öfkesi ancak bunu ifade edecek yollar açılırsa ortaya çıkabilecektir. Devlet, para, silah, medya, mafya, geçim olanakları vb her gücü elinde toplayan diktatör ve şebekesine karşı toplumun çoğunluğu HAYIR’la en “yumuşak” biçimde tepkisini ortaya koymuştur. Bu tepkinin bile seçim hilesiyle üstünün örtülüp yok sayılması karşısında ise toplumsal çoğunluğa tek seçenek kalmıştır o da her alanda her araçla direniştir.

Toplumsal her meşruiyetini yitiren diktatör ve şebekesinin devlet adına diye aldığı her karar yaptığı her uygulama gayrı meşrudur. Tek dayanağı devleti gasp etmek olan şebekeye karşı halkın her direnişi ve direnme eylemi ise meşrudur. Değişip dönüşen toplumun, diktatör ve şebekesi gibi en gerici, ırkçı en saldırgan, en yoz faşist güruhu daha fazla sorun çıkarmadan taşıması mümkün değildir. 

1 Mayıs, ülkenin pek çok kentinde diktatör ve şebekesinin “izinler” vermeye zorlanmasıyla legal alanlar kazanmıştır. 1 Mayıs’ın işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü’nün kanunen resmi bayram sayılırken bu “izinler” anlamsızdır. İzinlerle kutlanan bayramlar nasıl olmazsa, izinlerle de faşizme karşı mücadele edilmez. 1 Mayıs her meşruiyetini yitirmiş suç güruhuna karşı her eylemi meşru olan halkın emekçilerin sokakları meydanları zapdedip artık yeter biz de varız deme günü olmalıdır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y