1 Mayıs Direniş Çağrısıdır

1 MAYIS direniş çağrısıdır
Cesaret Mücadele Dayanışma


Yağma düzeninin sonunda gelip sıkıştığı yer hırsız diktatör ve şebekesinin YSK’lı seçim hilesiyle başKANlığını ilan etme sefilliğidir.

Çürüyerek tükenen yağma sömürü düzeni kendisiyle birlikte ülkeyi de toplumu da çürütmeyi tek yöntem haline getirmiştir. Yargının artık sadece diktatör ve şebekesine hizmet etmekten diktatöre tapan AKP’li yöneticilere devredilmesine, ülkenin her varlığının haraç mezat elden çıkarılmasına, diktatöre tapmayan hiç kimseye yaşam hakkı tanınmamasına kadar her yerde gayrı meşruluk egemendir.

Diktatör ve şebekesinin temsil ettiği yağma düzeni, 2 milyon çocuğun çocukluğunu bir kenara bırakıp çalıştığı, her ay en az 100 işçinin iş cinayetleriyle katledildiği, iş bulma şansı olanların açlık sınırı altında ücretle güvencesiz çalışmaya mecbur kalmalarıyla sürmektedir. Bir parça insanca yaşam istemenin, hak, adalet aramanın en büyük tehlike sayıldığı ülkede alınteriyle namusuyla onuruyla yaşamanın tek yolu direnişten geçmektedir.

Zulümle korkudan sinmekten başka hiçbir şey yapamayacak hale düşen bir toplumla iktidarda kalabiliyorlar. Her şeyi göze alıp sokağa çıkanların gücüyle oluşan hak çoğunluğunun HAYIR’ının bu kez Gezi direnişini örnek alıp sokakları zaptetme olasılığı ise kabusları.

1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü bu yıl da iktidarın kabusu. Ne yandaş sendikaların Erzurum’da, Ankara’da düzenleyeceği yaranma mitingleri ne de dayatmalarla Bakırköy’e mecbur bırakılanların toplumdaki derin öfkeyi yatıştırması mümkün değil. En uslu en yumuşak tepki olan referandumdaki oy hırsızlığıyla toplum öfkesini sokağa taşımak dışında seçeneksiz bırakılmıştır. İstanbul’da 1 Mayıs 1977 katliamının 40. yılında işçi sınıfına her yasak gücü yeten yetene bir kavga dayatmasıdır. Her hakkı elinden alınan şçi sınıfının yapabileceği tek şey yağmada şeytanın aklına gelmeyecek “kurnazlıklar” peşindeki şebekeye karşı gücü yettiğince direnmektir. Yasaların adaletin hakkın hiçe sayıldığı yerde direniş tek çaredir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y