1 Mayıs Mücadeledir Direniştir


1 MAYIS MÜCADELEDİR DİRENİŞTİR
Taksim 1 Mayıs Meydanı'dır


Hakkın adaletin yıkılıp hırsızların hileyle sultan ilan edildiği yerde susmak, direnmemek insana yakışmaz. 

Her şey ellerinde, devlet, para, silah, medya, mafya ne varsa, korkuyla sinip sineye çekmekten, hırsızların şerrinden korunmak için onların işaret ettiği yerde olmaktan başka ne yapabiliriz deme. Hırsızın gücü zulmüyle korkutup sindirdiği insanlar kadardır. Sen ne zaman ayağa kalkıp artık yeter dersen kaçacak yer aramaktadır. Unutma Gezi’de ayağa kalktığında günlerce Afrika’da o ülke senin bu ülke benim sığınacak liman aramıştı.


Referandumda hepsi bir araya gelip diktatörü başKAN yapmak için her haltı işlediklerinde HAYIR diyenler sokakta, okulda, işyerinde hayatın her alanında direndi ve HAYIR kazandı. Dünyada herkes biliyor ki referandum sonucu diye açıkladıkları şey en az 2.5 milyon oy hırsızlığının ilanından başka bir şey değil.


Her şeyin yıkılıp gayrı meşruluğun düzen diye dayatılması ancak sen de direnirsen önlenebilir. Yağmanın sömürünün en vahşi yöntemleri sen korkuyla sinip direnmeye cesaret edemediğin için de uygulanmaktadır. Korkunu yen, yasakladıkları her şeyin kabuslarına açılan kapı olduğunu bil. Gayrı meşru düzenin yasakları da gayrı meşrudur.


1 MAYIS’ta her yerde alanlara, sokaklara çıkıp ezip yok ettiklerini sandıkları hakkın, adaletin, insan onurunun sesi sen ol. 


İstanbul’da 1 Mayıs alanı Taksim’dir
. Bugüne kadar ne 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü ne de Taksim Meydanı yasağı bir kez bile tepkisiz karşılanmadı. Bu 1 Mayıs’ta da cesaretle mücadele edenler İstanbul’un her yerinden 1 Mayıs Taksim Meydanı’na yürüyecekler. İnsandan arındırılıp betonlaştırılmış meydanı zaptedip özgürleştirmek için, 1 Mayıs 1977 Katliamı’nda yitirdiğimiz arkadaşlarımız için direnişe sen de katıl.


Hırsıza, gayrı meşruluğa ülkeni hayatını teslim etme
YAŞASIN 1 MAYIS BIJI 1 GULAN
KIZIL DAYANIŞMA

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y