Diktatör de Şebekesi de Dağılacak

HAYIR kazanacak
diktatör de şebekesi de dağılacak


16 Nisan referandumu sadece Anayasa değişikliği maddeleri oylaması olmaktan çoktan çıktı. Neyi oylayacağını öğrenmemesi için her şeyin yapıldığı toplum diktatöre tapınmakla direnmek arasında ikiye bölündü.

Diktatöre tapınmak dışında her şeyin “yasaklı” sayıldığı 15 Temmuz fırsat darbesi ürünü OHAL sürecinde dayatılan başKANlık hezeyanı toplumda yağma düzenine karşı biriken derin öfkenin en “uslu” ve yumuşak şekilde iffadesini HAYIR mücadelesinde buldu. Anayasa değişikliği diye dayatılan diktatörün suçlarından aklanıp bundan sonra da hiçbir şekilde yasal kovuşturmaya uğramadan suç işlemesine imkan sağlayan ve ailece daima iktidarda kalmasını hedefleyen başKANlık hezeyanı, “klasik sağ çoğunluğun” hiçbir şey bilmeden ne denirse densin onu onaylayan “sağırlığıyla” kolayca referandumdan geçirilir sanıldı. Neyi oylayacağı hakkında hiçbir bilgisi olmayan bilgi edinmesi tehlikeli sayılan toplum çoğunluğu bu kez HAYIR mücadelesi verenlerin “karınca kararınca” yürüttüğü faaliyetleri duydu. Referandumla ilgili kendisi dışında yapılan her açıklamayı “tehlikeli” ilan eden diktatör bu kez sadece ne derse onu duyup koşulsuzca onaylayan “sağcı çoğunluk rehinelerinin” direnciyle karşılaştı. 

HAYIR mücadelesi verenlerin tüm zorluklara baskı ve zulme rağmen her şeyi göze alması diktatörün hesaplarını alt üst edip rehin aldığı toplumsal çoğunluğa ulaştı. 

Referandum sadece dayatılan başKANlık hezeyanının HAYIR’la reddinden öte sonuçlara yol açacaktır. Toplumu kamplaştırıp bölmek için her şeyi yapan diktatör ve şebekesi sadece suça bulaştırdıkları suç ortaklarıyla kalacaklardır. Seçim günü yapılacak görülmemiş boyutta hilelerden medet umar hale düşen diktatör de şebekesi de referandumdan sonra yerlerinde durmakta zorlanacak ve her suç şebekesi gibi birbirilerini suçlayarak dağılacaktır. İnsanca yaşanacak bir ülke mücadelesi hesap sormakla yeni bir adım atacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y