Diktatör Hesap Vermeli HAYIR Kazanacak

Hırsız diktatör de suç şebekesi de hesap vermeli
HAYIR kazanacak


Diktatör suça bulaştırdıkları dışında hızla yalnızlaşmakta. Referandumda devlet, medya, mafya dayatmasıyla korkuyla sindirilen halkın mecburen diktatör ne derse onu yapacağı hezeyanı HAYIR mücadelesiyle yıkılmıştır. 

Yağma ve sömürü ile var olabilenlerin en gerici, ırkçı, saldırgan kesiminin din, geçim, milliyetçilik ve korkuyla sağcılık cenderesinde rehin tuttuğu geniş toplumsal kesimlerin bir bölümü referandum sürecindeki HAYIR mücadelesinin cesaretiyle bu kez karşı koyma gücü bulmuştur. Yağmacı yalancı faşist sağın toplumsal çoğunluktaki çöküşü beklenen bir süreçken diktatörün başKANlık hezeyanıyla hızlanmıştır. Diktatör ve şebekesinin devlet, para, silah, medya, mafya vb her gücüyle referandumdaki onay dayatması her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesi verenlerin cesaretiyle boşa çıkarılmıştır.

Referandumda büyük boyutlu seçim hileleri yapmaya hazırlanan diktatör ve şebekesini yine bu mücadele gücü engelleyecektir. 

Diktatör ve şebekesinin “klasik zübük sağcılık” yöntemleri artık toplumda genel kabul görmekten çok uzaktır. Şu veya bu yolla az veya çok diktatörle suç ilişkisine girenlerin kendileri gibi toplumu da referandumda onaya zorlayarak suça bulaştırma dayatmaları geri tepmiştir. Toplum suç işlemek dışında hiçbir vasfı kalmayan devlet dahil her tür “sağcı” faşist organizasyonun gücünün olmasını değil hesap vermesini istemektedir. 


Referandum sadece Anayasadaki bir kısım maddenin diktatörün sefil çıkarı doğrultusunda değiştirilmesi olmaktan çıkmış diktatör ve şebekesinin suç düzenini onaylamakla karşı koyma mücadelesi haline dönüşmüştür. HAYIR’ın kazanması artık sadece sandıklara sahip çıkıp hırsızların seçim hilelerini önleyebilmekle ilgilidir. HAYIR’ın kazanması toplumun suç düzeni yerine insanca yaşanacak bir ülke özlemine işaret olacaktır ve bunun yolu da “devlet suçları ve suçlularının” hesap vermesinden geçmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y