Diktatör Kaçamasın Aklanmasın Hesap Versin

Diktatör kaçamasın aklanmasın hesap versin
HAYIR


Referandumdan HAYIR çıkarsa her şey eskisi gibi devam etmeyecek ve sadece diktatörün “hevesi” kırılmayacak. HAYIR çıkması diktatör ve şebekesinin son “meşruiyet” sığınağı olan rehin alınmış çoğunlukçuluğu da yıkacak.

Diktatörün yüz kızartıcı, savaş ve insanlığa karşı işlediği suçların bir kısmı kanıtlarıyla birlikte kamuoyunca bilinir halde. Diktatöre bağlı suç şebekesinin de işlediği sayısız suçun bir kısmı kanıtlanmış ancak bu kanıtlara rağmen yargının bir türlü dokunamadığı dosyalar halinde bekletilmekte. Devleti işledikleri suçları devam ettirmek ve hesap vermekten kaçmak için kullanmaktan başka işlevi kalmaz hale getiren şebeke, Anayasa değişikliği diye dayattıkları referandumla kaçışlarını yasallaştırıp daimi suç işleme serbestiyeti hevesindeyken HAYIR mücadelesinin cesaret ve gücüyle kabuslar içinde debelenmeye düşmüştür.

Yağma ve sömürü ile var olabilenlerin düzenini devam ettirmek için ülkeyi uçuma sürükleyen diktatör referanduma yönelik ne yaparsa yapsın bir türlü HAYIR’ı engelleyemediği için de devlet geleneği haline gelen katliam senaryoları peşine düşmüştür. 

Adil olmayan bir referandum süreci yaşandığı herkesin kabul ettiği bir gerçek Buna rağmen her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesi verenlerin toplumu esir alan korku iklimini geriletmesiyle HAYIR’ın kazanması neredeyse kesin hale gelmiştir. Referandumdan çıkacak HAYIR sadece diktatörün başKANlık hezeyanına dur demekle kısıtlı olmayacaktır. Diktatör ve şebekesinin işledikleri suçlardan hesap sorulması için güçlü bir toplumsal harekete de yol açacaktır. HAYIR, ne suç işlerse işlesin kaçabilen iktidarlar döneminden hesap sorulan döneme yöneliştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y