Diktatöre hiçbir şey yetmiyor HAYIR kazanacak

Para, silah, medya, mafya, devlet de 
zulmü hilesi yasağı yalanı da yetmiyor 
HAYIR kazanacak

Diktatöre çıkarı için hiçbir şey yetmezken bu kez başKAN olmak için referandum diye dayattığı baskı uygulamalarına karşı yükselen HAYIR’a gücü yetmiyor.

Diktatöre tapmak dışında her şeyin “tehlikeli” ilan edilip yasaklanmasıyla dayatılan başKANlık referandumu her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesi yapanların cesaretine takıldı. Ne yaparsa yapsın referandumda istediği sonucu alamayacağını “anlayan” diktatör ve şebekesi referandumda seçim hileleriyle sonucu değiştiremezlerse ne yapacaklarının derdine düştü. 

Referandumdan HAYIR’ın çıkacağı neredeyse herkesin gördüğü bir gerçeğe dönüşüp HAYIR mücadelesinin cesaretiyle toplum korku ikliminden sıyrıldıkça HAYIR’ın “umulmadık” bir orana çıkabileceği diktatör ve şebekesini ürküten kabus oldu. Diktatörün medyada, CHP MHP vb gibi partilerde ki “uzlaşmacı” şebekesi “referandumdan sonra her şey eskisi gibi devam edecek” diye referandum sonrasında diktatörü koruma pozisyonuna geçti.

HAYIR Mücadelesi diktatör ve şebekesinin 15 Temmuz fırsat darbesiyle de güçlendirdikleri, korkudan hiçbir şey yapamaz hale gelen toplum dayatmasını kıran bir işlev kazandı. Referandumda HAYIR diyeceğini açıklayan Saadet Partisi gibi hiçbir faaliyet yürütmeyen, CHP gibi referandum faaliyetini tabanının zorlaması ve gönüllülüğüyle yürütenlere, her taşkilatı her üyesi gözaltı ve linç saldırıları altında olan HDP’nin tüm olanaksızlıklarına, sosyalistlerin devlet zulmü altında yapabilecekleri ne varsa yapmaya uğraşmaları diktatör ve şebekesini besleyen korku iklimini geriletti. 

Para, silah, medya, mafya, devlet her gücü elinde tutan şebekenin diktatöre tapma kampanyaları dışında her sesin saldırı altında olması toplumda HAYIR mücadelesi yapanların “karınca kararınca” faaliyetlerini daha önce olmadığı kadar kabul edilir yaptı. HAYIR mücadelesi referandum sonrası diktatör ve şebekesinden hesap sormanın adımıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y