Diktatörü Aklama Hesap Sor

Diktatörün suçlarını aklama dönemi kapansın hesap sorma dönemi açılsın
Yozlaşıp çürümeye HAYIR


İktidarı gasp edip her suçu işlemeyi kendilerine hak gören şebeke diktatörün başKANlık dayatmasıyla da işledikleri ve işlemeye devam edecekleri tüm suçlarından ömür boyu aklanıp daima iktidarda kalmaya uğraşmakta.

Sayısız yüz kızartıcı suçlarının yanında savaş ve insanlığa karşı işlediği suçları da belgelenen diktatör kendisi gibi sayısız suça bulaşmış olan şebekesiyle ülkeyi yıkıma sürükleyerek iktidarda kalmaya uğraşmakta. Bugüne kadar “devlet adına” diye işlenen suçların hiçbirinin cezalandırılmamış olmasına güvenen diktatör ve şebekesi suçlarını aklamak için de her yöntemi mübah saymakta. En son dayandıkları “meşruiyet” temeli ise ne yaparlarsa yapsınlar ne suç işlerlerse işlesinler korkuyla, dinle, suça bulaştırmış olmakla, milliyetçilikle kendilerine bağladıkları “sağcı” seçmen çoğunluğuna dayanmakta ancak artık bu çoğunluk referandumla birlikte çoğunluk olmaktan çıkmakta.

Diktatör ve şebekesi suç işlemek dışında her vasfını kaybetmiş bir güruh ve ellerinde tuttukları başta devlet olmak üzere her güç de suç mekanizması gibi işletilmekte. Topluma zorla dayatılan diktatörün suçlarını aklama referandumu ise tüm zulüm baskı şiddet yöntemlerine rağmen bu kez “sağ” seçmeni sürüklemekte başarılı olmaktan çok uzak. 

Referandumda HAYIR mücadelesi verenler sadece diktatör ve şebekesinin dayatmalarına HAYIR demekten öte bir dönem için de mücadele etmekte. Yozlaşıp çürütülmek istenen toplumun kendi ayakları üstünde durup “devlet adına” diye işlenen suçlarla hesaplaşmasının yolunu da açmaya zorlamakta. İktidar suçlarıyla hesaplaşmayan bir toplum yozlaşıp çürür buna karşı mücadele eden bir toplum ise insanca yaşam yolu oluşturmakta.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y