Diktatörün Devlet Gücüyle Yaptığı Hileyle Baş Edemedik

Biz, diktatörün devlet gücüyle yaptığı 
hileyle baş edemedik
o da, halk isyan edip

hesap sorarsa kabusundan kurtulamadı

Yüksek Seçim Kurulu’nun da aralarında olduğu devlet gücüyle yapılan seçim hilesiyle referandumu %51’le kazandığını ilan eden diktatör gasp ettiği ülke yönetiminde yeni kabuslarla boğuşmak zorunda kalacak.

Türkiye belirli yöntemlerle yapılan seçim hilelerine alışkın bir ülke. Referandumda da “alışkın” olunan bu seçim hileleri hemen her yerde devreye sokuldu ancak toplumda itibarı yalnız kendi suç şebekesi ve suça bulaştırdıkları arasında kalabilen diktatör bu “klasik seçim hilelerinin” yetmeyeceğini öngördüğü için daha önce görülmemiş boyutta yaklaşık 2.5 milyon mühürsüz zarflı evet’in kullanıldığı seçime katılımın da asgari %5’ini kapsayan sahte oyu devreye soktu. Urfa’da AKP milletvekilinin başını çektiği 20-30 kişilik silahlı grupla çok sayıda sandığı basıp YSK’nın da geçerli dediği toplu evet oyları kullanması vb örnekler referandumu seçimden öte diktatörün onayına dönüştürdü.

HAYIR mücadelesinin bu daha önce görülmemiş düzeydeki seçim hilesiyle sonucun en az %5 oranında evet lehine değiştirilmesi dışında “alışılmış seçim hilelerini” de yendiği ortada. Diktatör ve şebekesinin referandum sonuçlarının %51’de kalmasıyla yaşadığı şok ise yapılan seçim hilesinin boyutunu bilmelerinden kaynaklanmakta. Ortada duran gerçek, diktatör lehine çıkan oyların %40’a yakın HAYIR’ın ise %55’i geçtiğidir. YSK’nın bildirilen seçim hilelerini incelemekten ve buna göre bir karar vermekten çok uzak olması ve diktatörün “atı aldım Üsküdarı geçtim” düzeysizliği hileli referandumun topluma zorla dayatılmasına dönüşecek. 

Toplum şaibeli seçim sonucu dayatmasıyla diktatörün her girişimine karşı direnç gösterecek buna karşı da diktatör ve şebekesi daha saldırgan bir tutum takınacaktır. Yağmacıların en gerici en ırkçı en saldırgan kesimi %51’i bile artık sadece hileyle elde edebilecek kadar tükenmiştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y