Diktatörün Hileli Sonucu Geçerli Değildir

Zulme yalana hileye suç şebekesine karşı 
halkın HAYIR’ı kazandı
Diktatörün hileli sonucu geçerli değildir


Diktatör ve şebekesinin referandum sürecinin ilk adımından itibaren başlattıkları saldırganlığa yalana ve hileye dayalı kampanyaları seçim günü yapılan yoğun hile ve daha önce görülmemiş boyutta seçim sonucu açıklama manüplasyonuyla başKANlık darbesine dönüştü. 

Diktatörün seçimi “kazanması” için oluşturulan dalaverelere Anadolu Ajansı, Yüksek Seçim Kurulu da tam kadro katılıp referandum sonuçlarını gerçeğe uygun değil hileli şekilde oluşturup açıkladı. AA'nın verilerine göre açılan sandık %99,4 iken Evet %51.33, Hayır %48,67 dendi. Seçimde yapılan hilelerin yetmediği ortaya çıkınca görülmemiş boyuttaki seçim hilesi seçim sonucu açıklamasında kendisini ortaya koydu. YSK’nın kendi kurallarını da hiçe sayıp seçim yapılırken “mühürsüz zarf ve oylar da geçerli sayılır” diye ilan etmesi seçimin her hileye açık hale gelmesinin de yolunu açtı. İlan edilen seçim sonuçları ile ellerindeki ıslak imzalı sandık sonuçları arasındaki büyük fark CHP ve HDP’nin yoğun sandık sonuçlarına itirazına dönüştü. Başbakan Binali’nin AA’nın ilan ettiği %51 sonucunu başarı sayıp her şeyi oldu bittiye getirecek açıklamalarının yandaş medyaya yansıması da referandumdan diktatör lehine sonuç çıkarmakta acele etmek zorunda olduklarını göstermekte. 

Referandumda devlet, para, silah, medya mafya vb her gücü kullanan diktatöre karşı halkın derin öfkesinin “en uslu en yumuşak” hali olan HAYIR’ın dahi bir hileyle yok sayılmak istenmesi ve bunda ısrar edilmesi toplumsal yarılmanın daha farklı biçimlerde ortaya çıkmasına dönüşecektir. Diktatör ve şebekesinin referandum sonucu diye ilan ettikleri hileli sonuç için yine saldırgan bir tutum takınmak için hazırlandığı ortadayken halkın da buna karşı tepkisini ortaya koymasının yolları vardır. Referandum sadece Anayasa maddelerinin diktatörün çıkarı için değiştirilip değiştirilmemesi olmaktan çıkmış yağma düzenine karşı her şeyi göze alanların ve halkın hayat mücadelesi olmuştur sonuç hileye karşı HAYIR’ın kazanmasıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y