Direniş Meşru Haktır

hırsıza karşı ülkeni aileni hayatını koru
direniş meşru haktır


Referandumda diktatör ve şebekesinin çok büyük boyutlu oy hırsızlığı yaptığı herkesin bildiği kanıtlanan bir gerçek. Hırsızlıklarının üstünü örtmeyi dahi beceremeyince de “çaldık hiçbir şey yapamazsınız” yüzsüzlüğüyle devlet teröründen medet umulmakta.

Hırsızlığa karşı her şeyi göze alıp sokağa çıkanlar hırsızların devlet ve yandaş terörüyle yaratmak istedikleri korkudan her şeyi kabul eden toplum dayatmasını kırıp hak adalet ve özgürlük isteğini diri tutmakta. 

İşledikleri suçlardan yargılanmamak için iktidarda kalmaktan başka şeçeneği olmayan diktatör ve şebekesinin kaybettikleri “çoğunlukçuluktan” sonra toplumda hiçbir meşruiyeti kalmamıştır. Devlet ve yandaş terörü dışında iktidarda kalma argümanı bulunmayan diktatörün bundan sonra da topluma verebileceği tek şey zulüm ve yıkım olacaktır. Ülkeyi yıkıma sürükleyip yağmayı devam etmekten başka yolu kalmayan diktatör ve şebekesi karşısında her insanın geçimi, ailesi, hayati tehlike altındadır. 

Ülke kaynaklarının açıktan haraç mezat satılması, emekçi herkesin hiçbir güvencesi olmayan işlere mecbur olması, İslâm adına diye diktatöre tapmanın geçirilmesi, herkesin hayatının her anında siilahlı devlet güçlerinin kontrol ve denetiminde olması hiç kimsenin hak adalet ve özgürlük hakkının olmaması diktatör ve şebekesinin suç işleme vasfı dışında hiçbir özelliği kalmayan yetki ve sorumsuzluğu tüm topluma dayatılan cenderedir.

Hiçbir meşruiyeti olmayan hırsızlıkla iktidarda kalabilen faşist suç şebekesine karşı herkesin direnme hakkı ve sorumluluğu vardır. Ülkeyi yağmayla yıkıma sürükleyenlere dur deyip yaşanabilecek bir ülke zemini kalsın isteyenler, ailesini hayatını korumak isteyenlerin diktatör ve şebekesine karşı yapabileceği tek şey her yerde her araçla direnmektir. Faşizme direnişin her aracı uluslararası bir kabülle meşru sayılır ve direnme cesareti insanca yaşanacak bir ülke adımıdır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y