Hak Adalet Özgürlük İçin Diren

Ülkeni hayatını hırsız diktatöre bırakma
hak adalet özgürlük için diren


Diktatör referandumdaki oy hırsızlıklarıyla dayattığı hileli seçim sonuçlarını YSK başta olmak üzere devlet kurumlarına onaylatma sürecinde yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenleri yanında durmaya zorlayıp yitirdiği meşruiyetini görüntüde kurtarmaya uğraşmakta.

Değişip dönüşen toplum daha önce geçmeği bir eşiği aşmış durumda. Artık yağmacı yalancı “sağın” faşist devlet yöntemleriyle zorbalıkla oluşturduğu çoğunlukçuluğu kalmadı. Referandumun ardından gelişen süreç diktatör ve şebekesiyle suç bağlantısı olmayanların bundan sonra da diktatörden uzak durmaya devam edeceğini gösterdi.

Sistem muhalifi toplumsal uyanışın HAYIR eylemlerinden 1 MAYIS eylemlerine taşmaması için her zulmü “olağan”, olağanüstü her yöntemi devreye sokan şebeke, yaygın 1 MAYIS eylemleriyle karşılaşmamak için baskı tedbirleri yanında HAYIR cephesini dağıtmaya da uğraşmakta. Toplumda ikiye bölünme diktatör ve şebekesiyle suç bağı olanlarla bunlara karşı olanlardan oluşmakta. 1 Mayıs eylemleri de bunun üzerine kurulmakta. Yasaklar ve dayatmalara karşı direniş 1 Mayıs’ı ve sonraki dönemi belirleyecek.

Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin ülkeyi yıkıma sürükleme bahasına sefil çıkarlarına düşmeleri kendi aralarındaki kapışmayı ne kadar yoğunlaştırdıysa buna karşın insanca yaşamayı hak ettiğine inanıp direnenler de o kadar daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya yönelmekte. Devlet, para, silah, medya, mafya, geçim olanakları vb her gücü elinde tutan şebekeye karşı insanca yaşamak için direnenlerin temel gücü birlikte mücadele ve dayanışma.

İşsizliğin resmi rakamlarla dahi çığ gibi büyüdüğü, işçilerin ezici çoğunluğunun asgari ücret şartlarında güvencesiz çalışmak zorunda olduğu, iş cinayetlerinde her ay yüzden fazla işçinin katledilmesinin olağan sayıldığı, sarı sendikalar dışında bir parça mücadele etme gücüne sahip sendikaya üye olmanın işten atılma gerekçesi yapıldığı dönemde işçi sınıfının güçsüzlüğüne rağmen 1 MAYIS’a yönelmesi mümkün.

Diktatör ve şebekesi her yönden sıkışmış suç güruhundan başka bir şey değil. Rojava’ya savaş uçaklarıyla yapılan saldırıdan, ülkedeki her şeyi haraç mezat satmaya kadar tam bir yıkım süreci dayatmakta buna dur demenin yolu ise her alanda direnmekten geçmekte.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y