HAYIR Kazandı Hak Yerini Bulana Kadar Direniş

diktatör ve şebekesi seçim hırsızı
HAYIR kazandı 

hırsız yıkılıp hak yerini bulana kadar direniş

Yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenlerin referandumda yapılan seçim hilesi ve hırsızlığını topluma şu veya bu yöntemle kabul ettirme dayatmasına karşı toplumun genel çoğunluğu bu sahtekarlığa direnmeyi sürdürüyor.

Suç işlemek dışında hiçbir vasfı kalmayan diktatör ve şebekesinin hırsızlık ve hileyle sonucunu değiştirdikleri referandumu zorla kabul ettirme uğraşıları şimdilik hala barışçıl eylemlerle karşılanmakta. Ülkenin pek çok yerinde sürdürülen referandum iptal edilsin sokak eylemleri, bugün sekizinci gününde İstanbul’da geniş katılımlı yürüşe dönüştü ve bu protestolara katılanlara yönelik polis operasyonlarıyla dayatılan toplumu korkuyla sindirme tezgahı boşa çıktı. CHP üst yönetiminin hileli seçimi toplumun sineye çekmesi için “yumuşak” muhalefetine rağmen CHP tabanının da protestoya yönelmesi bugün 23 Nisan çocuk bayramı yürüyüşlerini de referandum protestosuna dönüştürdü. 

Yağma ve sömürü düzenini diktatörün başKANlık hezeyanıyla ayakta tutma oyalamacılığının HAYIR’la reddi ve büyük seçim hilesiyle HAYIR’ın geçersiz ilan edilmesi yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenlerle emeği alınteri ile yaşamak zorunda olanlar arasındaki uçurumu daha da açtı. Yönetenlerin, yönetmekteki zorlukları daha karmaşık ve içinden çıkılmaz hale dönüştü. Yönetilenlerin ise yapay ayrımlarla bölünüp birbirine düşman edilmeleri önündeki önemli bir engel aşıldı ve sistem muhalefeti biraz daha güçlendi. 

Yağma sömürü düzeninin başKANlık hezayanlı dayatmacılığının her girişimi artık toplum çoğunluğunca meşru kabul edilmeyecektir. İktidarın işlediği her suça devlet adına, milli, dini değerler adına vb diyerek uydurrduğu kılıflar artık daha geniş toplumsal karşı duruşlara dönüşecektir. Yağma ve sömürü düzeninin egemenliğine karşı halkın hak adalet özgürlük talepli insanca yaşam özlemi artık sadece muhalif değil iktidar hedefli olacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y