HAYIR Korku Düzenine Karşı Mücadeledir

Referandum seçim olmaktan çıktı 
zalimin korku düzenine 
HAYIR mücadelesi haline geldi

Diktatör toplum ne kadar çok korkuyla sinip bilgisiz kalırsa o kadar rahat ederken halkın da insanca yaşamak için en az o kadar cesur ve bilgili olması gerekiyor.

Diktatörün suçlarından kaçmayı yasal kılıfına uydurup daima iktidarda kalmak için dayattığı başKANlık hezeyanı referandum aşamasına geçtiği ilk günden itibaren HAYIR’ın yüksekliği iktidarda endişeye yol açtı. Referandum süreci ilerledikçe de ne yaparlarsa yapsınlar HAYIR’ın yükselişini durduramadıkları için de her zamanki sahtekarlık ve saldırganlıklarını da aşan tarzda hile yalan ve saldırı yöntemlerine yöneldiler. BaşKANlık hezeyanı diktatör ve şebekesi için bir var olup olmama sorunu haline geldiği için referandum ne yapılırsa yapılsın kazanmak zorunda oldukları bir kabusa dönüştü. Kabuslarını aşma yolunu da referandumu bir seçim olmaktan çıkarıp bir çatışma haline dönüştürmekte buldular.

16 Nisan Referandumu bir seçim olmaktan çıkmış diktatör ve şebekesinin düzeninin halka karşı saldırısı ile bu saldırılara karşı halkın da yaşam savunması haline dönüşmüştür. Her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesi sürdürenlerin korku iklimini geriletmesiyle referandumda HAYIR’ın kazanma olasılığı güçlenirken korkuyla sinen toplumsal kesimlerin olduğu her yerde diktatöre tapınan suç şebekelerinin devlet güvenceli egemenliği hüküm sürmektedir.

Türkiye tarihi boyunca hiçbir seçim “normal ve adil” şartlarda yapılmamıştır. 16 Nisan Referandumu ise adaletsiz ve dayatmacı seçimler arasında örnek gösterilecek hale dönüşmüşmüştür. Devletin sadece diktatörün kişisel çıkarı için işletilmesi ve silah, para, medya, mafya vb her gücü elinde tutan şebekenin diktatör adına diyerek saldırganlığı tek geçerli yöntem yapması referandumu seçim olmaktan çıkarıp insanca yaşam için HAYIR mücadelesi haline getirmiştir.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y