İnsanca Yaşanacak Özgür Ülke Direnişle Mümkün

insanca yaşanacak özgür ülke 
hırsız diktatör ve şebekesine 
direnişle mümkün

Bir tarafta her gücü elinde tutup yağma ve sömürüyle var olabilenler diğer tarafta ülkedeki her şeyi üretip hayatlarının her anında yaptıkları tehlikeli sayılan sürekli açlık yoksulluk sınırında yaşamak zorunda kalanlar.

İçişleri Bakanı Süleyman, işçiler 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayamaz kutlatmam diye buyurdu. Devleti hırsızlıkla gasp eden şebeke diktatörün çıkarına olmayan her şeyi yasaklamayı marifet biliyor. Devlet adına diye yapılan hiçbir şeyin meşruiyetinin kalmadığı referandum hırsızlığından sonra kendilerini devletin tek sahibi ve canları ne isterse onu yapacak yetkide gören suç şebekesi ile halkın arasındaki temel ilişki artık sadece güce dayanmakta. Devlet adına diye suç şebekesinin çıkarını sürdürüp korumasından başka bir şeyin yapılmayışı ortadayken halkın buna karşı her şeyi göze alıp direnmekten başka seçeneği yoktur. İki farklı kampa bölünen ülke artık yağmacı suç şebekesiyle sürekli sıcak çatışmayı gerektiren bir süreçtedir.

Her 1 Mayıs’ı halkın üzerindeki zulümlerinin uygulaması haline getiren yağmacı suç şebekesi bu 1 Mayıs’ta da aynısını yapmayı hedeflemektedir. En temel yaşamsal olanak ve hakları ellerinden alınan işçilerden sadece kölece teslim olmasını isteyen suç şebekesi karşısında işçilerin de hayatta kalmak dahil tek seçeneği yasak engel neredeyse orada çatışmayı göze alıp direnmektir.

102. Yılında Ermeni Soykırımı, inkara karşı cesaretle yüzleşin çağrısı yapan küçük bir insan grubunca anılmakta. Toplumsal çürümenin temel kaynaklarından biri olan Ermeni Soykırımı ve inkarı soykırım suçlularının hala iktidarda olmasından gücünü almakta. Barış hak adalet ve özgürlüğün tehlikeli sayılıp toplumun sağcı çoğunluğunun bunun yerine her tür katliam ve zulmü onaylayan çürüyüşü ancak soykırım suçu işleyenlerin ve takipçilerinin hesap vermesiyle durdurulabilecektir.

İnsanca yaşanacak özgür bir ülke yağmacı suç şebekesiyle çatışmayı göze alan direnişle olacaktır ve bu güç oluşmaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y