İnsanca Yaşanacak Ülke için Yaşasın 1 Mayıs Biji Yek Gulân

Hırsızların zulmüyle sinenlerin ülkesi mi?
emeğin insanca yaşanacak ülkesi mi?
Yaşasın 1 Mayıs Biji Yek Gulân


Hırsızlık katliam yağma suçlarına bulaşmayanın diktatör ve şebekesiyle hiçbir ilişkisinin kalmadığını herkes biliyor. Her tür melanetin merkezi haline dönüşen iktidara karşı halkın HAYIR’ı kazandı ve hırsızlıkla yok sayıldı artık Türkiye’nin faşist bir iktidarca yöneltildiğini dünya biliyor.


Suç şebekesi çalıp gasp ettiği devletle halka her zulmü yaparken sessiz kalmak mümkün değildir. Hırsızlar en gerici, yağmacı, ırkçı, saldırgan kesimlerin faşizmi olmazsa ne iktidarda kalabilir ne bu zulmü dayatabilir. Var oluşlarını yağma sömürüyle sürdürenlerin zulümleri ne ülkenin ne de halkın kaderi değildir. Direnmek, hırsızlardan korkup sinenlerin ülkesi olmaktan kurtulmanın tek yoludur.

Yasa kural insani her değeri yok sayan, halkın her tepkisini kendi çıkarı için en büyük tehlike görüp gasp ettiği devlet güçleriyle saldırmayı tek yöntem haline getiren diktatör ve şebekesi suç güruhundan başka bir şey değildir. Halkın, emeğiyle yaşayıp ülkedeki her şeyi üretenlerin tek başlarına suç yönetimine karşı yapabileceği hemen hiçbir şey yokken birlik ve dayanışma ile aşamayacağı engel, yıkamayacağı yasak da yoktur. Bir araya gelmemizi engellemek için her şeyi yapanlara karşı cesaretle mücadele zamanıdır.

Bu yıl 1 mayıs’ta 28 kentte meydanlara çıkılacak. Taşeron işçiliğin kural, asgari ücretin açlık sınırı altında olmasının mecburiyet, iş cinayetlerinde katledilmenin fıtrat, 2 milyon çocuk işçinin normal sayılması yetmezmiş gibi KHK’lar ile işten atılan yüzbinlerce insanın tam bir haksızlığa uğraması, referandumda en az 2.5 milyon sahte oyla HAYIR’ın geçersiz ilan edilmesi, bu yıl 1 Mayıs’ı haksızlıklara karşı savunmasız kalanların seslerini duyurma yılı yapacaktır. 

1 Mayıs, zalime teslim olmanın çeşitli biçimlerinin yaşanacağı bir gün değildir. Diktatör ve şebekesi her gücü elinde tutuyor yasa kural tanımıyor mecburen “izin” verdikleri meydanda olmalıyız demek 1 Mayıs’ın mücadele günü olduğunu anlamamaktır. Yasa kural tanımayan her iktidara karşı halkın her alanda her araçla direnme hakkı vardır. 1 Mayıs 1977 katliamı ve sonrasında yaşananlar İstanbul’da Taksim’i 1 Mayıs Meydanı yapmıştır. 

Diktatör ve şebekesine direnmenin adımı keyfi yasaklara uymakla değil tanımamakla başlar. Taksim 1 Mayıs Meydanı için bu yıl da direnilecektir ve direniş ayakta kaldığı sürece hırsız diktatöre dönük toplumsal öfke kendini ifade etme ve insanca yaşanacak bir ülke kurabilme umudunu koruyacaktır. Faşizmle uzlaşılmaz anlaşma yapılamaz onu yıkmak için direnilir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y