Korku Devleti mi İnsanca Yaşanacak Ülke mi

Hırsız diktatörün korku devleti mi?
Herkesin insanca yaşayacağı bir ülke mi?


Diktatörün işlediği suçlardan yargılanmaktan kaçmayı sürdürüp ömrü boyunca da iktidarda kalmak için dayattığı başKANlık hezeyanı her şeyi göze alıp HAYIR mücadelesinde ısrar edenlerin cesaretiyle kabusa dönüştü.

Diyarbakır’ı silahlı şebekelerle işgal edip korku toplumu dışında iktidarda kalamayacağını bir kez daha kanıtlayan diktatörün mitingi, ele geçirdiği medyayla parlatılmak istense de hezimete dönüştü. Diktatör ve yanında taşıdığı zevatın gerilimi kabuslarının ifadesi oldu.

Sözleri ve davranışlarında hiçbir tutarlılığı olmayan, yalnızca şiddet baskı ve zulümle varlığını sürdürebilir hale düşecek kadar da beceriksiz politikalar izleyen diktatör ve şebekesi ancak korkuyla sinen bir toplumla iktidarda kalabilir. Diktatörün söyledikleri, iddia ettikleri dışında her hangi bir şeyi düşünmekten dahi korkan bir toplum olmazsa iktidarda kalması imkansızlaşan yağma şebekesi referandum için baskıya zulme direnip HAYIR diyenlerin gücüyle yılgınlığa düşürülmüştür.

Referandumun; devlet silah, para, mafya, medya vb her gücü kullanıp tek taraflı başKANlık hezeyanı propagandasına dönüştürülmesi HAYIR mücadelesi yapanların “karınca kararınca” cesaretle sürdürdükleri mücadeleyle yenilmektedir. Diktatör ve şebekesinin tükenip çürüyen yağma düzenini sürdürme dayatmaları bu kez HAYIR duvarına çarpmıştır. Korku toplumu olmaktan bıkıp usananlar çoğunluğa HAYIR mücadelesi yapanların cesaretiyle ulaşabilmiştir. Yağmacı, yalancı “sağın” insanları hayatlarıyla tehdit ederek dayattığı zulüm düzeni referandum sonucu ne olursa olsun artık karşısında cevap verecek daha geniş ve donanımlı toplumsal güçleri bulacaktır. 

HAYIR mücadelesi güçlenip yeni katılımlar oldukça diktatör ve şebekesinin kabusu olan korku toplumunun yıkılışı ve herkesin insanca yaşayacağı bir ülke daha da yaklaşacaktır. Korku devleti mi, insanca yaşanacak bir ülke mi, kavga bu ikilem içindir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y