Oyunu Hakkını Ükeni Çalana Diren Yargılansın


Diktatör; oylarınızı da çaldım gücünüz yetiyorsa engelleyin
oyunu hakkını ülkeni çalan 

hırsıza diren yargılansın

Atı çalıp Üsküdar’dan kaçmak isteyen diktatör HAYIR mücadelesinin kararlılığına takıldı. 

Daha önce görülmemiş boyutta oy hırsızlığı yapmasaydı HAYIR’ın gücüyle ezilecek diktatör, büyük boyutlu oy hırsızlığını da eline yüzüne bulaştırdı. YSK ile işbirliği yaparak ilan ettiği %51’le atı çaldım Üsküdar’dan kaçtım iddiasının toplumda ve dünyada kabul görmemesinin sıkıntılarını yaşayan diktatör bunu da kendisine bağlı polis güçlerini HAYIR mücadelesi yapanlara saldırtıp aşmaya uğraşıyor.

“Aman bir tatsızlık olmasın” düzeyinde itirazlarla yetinen CHP ve sistemle şu veya bu düzeyde bağı olanların seçim hırsızlığını geçiştirme uğraşına karşın toplumdaki derin öfke sürekli kendini ifade edecek yeni yollar arıyor. Diktatör ve şebekesinin her toplumsal gelişmede bu bir futbol maçı da olsa ortalığı velveleye veren yaygaraları ise hırsızlıklarını ellerine yüzlerine bulaştırmanın tedirginlik ifadesi. 

Diktatörün: oylarınız da çaldım gücünüz yetiyorsa engelleyin söylemlerine kısa zamanda geçmek zorunda kalması da yaptıkları hırsızlığın üstünü örtmekten çok uzak olduklarının kabulü. Ne YSK’nın yasaları çiğneyip oldu bittiyle diktatörü şebekesini ve hırsızlığı aklaması ne de diktatörün devlet gücüyle halkın üzerinde terör estirmesi toplumun hak arayışını engellemeye yetmemektedir.

Yağma ve sömürüyle var olabilen tufeylinin en gerici, ırkçı, en saldırgan kesiminin “klasik sağcı tabana” dayanan faşist diktatörlüğü referandum sonucunda da görülmüştür ki toplumsal “çoğulculuğunu” yitirmiştir. Değişip dönüşen toplum yağmacı yalancı din bezirganı ırkçı sağa artık yeter demenin en uslu en yumuşak biçimini referandumda göstermiş onlar ise bunu hırsızlık ve polis terörüyle geçiştirmek istemektedir. Sırada en uslu en yumuşak tepkinin işe yaramadığı yerde toplumun başka tepki yollarının da olduğunun görülmesi yani direniş vardır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y