Yasaklar Yıkılır Meydanlar Zaptedilir 1 MAYIS Direniştir

Hırsızlardan cesur olduğunuzda 
yasaklar yıkılır meydanlar zaptedilir 
1 MAYIS direniştir

Diktatör ve şebekesi iktidarda zulmün baskının yaydığı korkuyla durabiliyor Korkudan hiçbir şey yapamaz hale gelip sinen bir toplumu sürdürmek için de her şeyi deniyorlar.

Hırsızlık ve hilelerini dünyanın bildiği suç iktidarına karşı halkın yapabileceği tek şey gücü yettiğince hayatın her alanında direnmek. Diktatörün tek asli dayanağı suça bulaştırdığı yandaşları ve onların da tek anladığı güçtür. Akla vicdana hiçbir zaman ihtiyaç duymamışların yağmacı suç ortaklığı sadece güç ve çıkara dayalı ilişkilerle iktidardadır. Hayatının her anı suç şebekesi saldırı ve denetimi altındaki toplum ise karşı koyacak gücü bulabildiği en uslu en yumuşak yol olan referandumdaki HAYIR’la tepkisini göstermiştir. Ancak bu “uslu yumuşak” tepki diktatör ve şebekesince seçim hilesiyle yok sayılınca toplum, daha “ciddi” karşı koyuşlara yönelme mecburiyetinde kalmıştır. Diktatör ve şebekesi karşısında tek tek güçsüz toplum örgütlü olmaya yönelik devlet saldırılarına direnme cesaretinden ise uzaktır.

1 Mayıs’a yönelik keyfi yasaklamalar OHAL şartlarıyla açıklanamayacak bir dayatmacılık taşımaktadır. “Uslandırılmışlara, yarı uslandırılmışlara”, çeşitli kentlerdeki 1 Mayıs eylemleriyle diktatör ve şebekesinin oy hırsızlığı ve faşizmini kamufle etmek için “izin” sağlanırken, iktidarın alternatifi olan direnişi yaratma gücü olanlara ise her tür yasak ve saldırı devam etmektedir.

Yağma düzeninin ne tür saldırısı olursa olsun daima ayakta kalacak bir direniş gücü oluşmuştur. Faşist düzenin diktatör dışında her alternatifini çürütüp sadece hırsız diktatör ve şebekesine sıkışması direnişi tek iktidar alternatifi güç yapmaktadır. 1 Mayıs, direnişin kendini daha da geliştirmesi ve toplumdaki korku iklimini HAYIR’ın ardından daha da geriletip geriletemeyeceğinin sınanacağı gün olacaktır. Bu yıl 1 Mayıs yağma düzenine karşı insanca bir yaşam isteyenlerin direnişi arasındaki mücadeledir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y