Zübük Diktatöre Karşı HAYIR Kazanacak

Devlet para silah medya mafya 
zübük diktatörü kurtaramayacak
HAYIR kazanacak


Kendisine tapmayan herkesi düşman sayan diktatör seçim faaliyeti yapması suç olmasına rağmen referandum için Aziz Nesin’in roman kahramanı Zübük gibi suç şebekesinin mecbur ettiği insanları şovunun unsurları diye kullanmayı sürdürüyor.

Çevresinde suça bulaştırdıkları dışında kimsenin kalmadığı ve suç şebekesinin geçimlerinden, din hassasiyetlerinden vb rehin aldığı insanları tehdit ve şantajla korku ikliminin esirleri diye tutan diktatör ne yaparsa yapsın bir türlü yenemediği HAYIR mücadelesine karşı son kozlarını oynuyor.

Yağma ve sömürüyle var olanların ülkedeki her şeye devlet, para, silah, medya, mafya ile hükmetmeleri ve buna karşı hak adalet özgürlük diye karşı çıkanların direnişi arasındaki bitmeyen kavga diktatörün başKANlık hezeyanı dayatmasıyla referandumu yeni bir kapışma alanı yaptı. Referandumda HAYIR mücadelesinin “güçsüzlüğüne” güvenip kazanacağına kesin gözüyle bakan diktatör bu kez HAYIR mücadelesinin toplumla bulaşmasıyla yenildi.

Kendi şahsi sefil çıkarından başka hiçbir değeri olmayıp bunu din milliyetçilik vatan, millet, bayrak vb hamaset söylemleriyle güce tapmaktan başka hiçbir çaresi olmayan halkı rehin tutmak için kullanan “klasik sağ” blok diktatörün başKANlık hezeyanıyla toplumsal yok oluşunu hızlandırdı. Değişip dönüşen toplum artık bu “bilindik” yalanlarla süslenen yağma düzenini hak etmediğine inananlarda çoğunluğa ulaştı.

Diktatöre HAYIR diyenlerin yeni ve özgür bir ülke oluşturacak gücü bilgisi donanımı ve deneyimi var. Referandumdan çıkacak güçlü bir HAYIR diktatör ve şebekesinin işlediği suçların hesabını sormanın önemli bir adımı olacaktır. Devlet adına diye işlenen suçları cezasız bırakma geleneği yıkılmadan da ne barış içinde bir toplum ne de hak ve adalete yönelinecektir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y