Faşizm Direniş ve Dayanışmayla Durdurulur

Faşizm sinip susarak değil
direniş ve dayanışmayla durdurulur


Diktatör ve şebekesinin en büyük kabusu referandumda HAYIR diyen toplum çoğunluğunun devlet ve yandaş baskısına karşı her şeyi göze alıp direnlerle birlikte hareket edip haksızlığa zulme isyan etmesi.

1- Diktatör ve şebekesi, artık sadece suç işleyerek iktidarda kalabilen ve topluma da zulümden başka verebileceği herhangi bir şeyi kalmayan suç güruhudur. 

2- Diktatör ve şebekesine yandaş olmak onunla aynı suçlara bulaşmak demektir.

3- Faşist devlet geleneğinin en saldırgan, vahşi yöntemleri diktatör ve şebekesinin iktidarda kalmak için en sık kullandığı yoldur.

4- Toplumda en ufak bir hak ve adalet arayışının dahi ancak her şeyi göze almaktan geçtiği algısı yaygınlaştırılmış ve her hak gaspı sessizlikle karşılanır hale gelmiştir.

5- Uzun yıllardır faşizme karşı mücadele eden sosyalistler ve Kürd hareketi diktatör ve şebekesinin top yekün saldırlarına karşı da direnen yegane güçtür.

6- 3 Kişi bir araya gelmekten korkar hale getirilen toplumda direnen sosyalistler ve Kürd hareketi faşizm altında yaşamaya mahkum olduğunu sananlara insanca bir yaşam kurma yolunu göstermektedir. 

7- Devlet ve yağma düzeni karşısında örgütsüz olmakla övünüp kendini bu şekilde güvencede sanan toplumsal çoğunluk diktatör ve şebekesinin düzen içi yollarla ya da gücü yeten birilerince engellenmesini beklemekle zaman geçirmenin artık hiçbir şeye yaramadığını direnenler mücadele ettikçe daha çok görmektedir.

8- Faşizme sinip susarak hatta teslim olarak yağma düzeninin vereceği “zararlardan” kurtulacağını veya en az zararla atlatacağını sanan büyük çoğunluk her açıdan köşeye sıkışan faşizmin topluma daha çok saldırmak zorunda olmasıyla direnenlere daha sıcak bakar hale gelmiştir.

9-Gezi direnişinden bu yana değişip dönüşmesi hızlanan toplum faşizme direnenlere hala çok azınlıkta da olsa sahip çıkmaya devam etmektedir.

10- Faşizmle uzlaşma arayanların hüsranına karşı her şeyi göze alıp direnenler ve dayanışmaları ülkenin tek insani geleceğidir.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y