Faşizm Sinerek Değil Direnişle Engellenir

Faşizm sinerek değil ona hayatın her alanını zorlaştıran direnişle engellenir

Diktatör ve şebekesinin çıkarına olmadıkça her yasanın, kuralın, geleneğin, değerin yok sayıldığı hırsızlar düzeninde insanca onuru ve namusuyla yaşamak isteyen herkese sadece hayatın her alanında gücü yettiğince her araçla direnmek kaldı.

1- En ufak bir hak arayışının devlete karşı büyük tehlike sayılıp saldırıya uğraması toplumda herkesi her şarta kölece boyun eğmekle direnmek arasına sıkıştırdı.

2- Yağma ve sömürücü düzen efendilerinin dikkatini çekmeden yaşayıp gitmek için her şeye susup katlananların hayatları her geçen gün işsizlik, enflasyon, sokakta polis tacizi olmadan yürüyememe, fişlenme korkusu, iktidara uygun yaşam biçimi dayatmaları vb dolaylı saldırılarıyla dönüşsüz biçimde içinden çıkamayacakları bir cendereye sokulmakta. 

3- Devlet, para, silah, medya, mafya vb her gücü elinde tutanlara susup sinme alışkanlığındaki toplum bu davranışıyla da “zarardan” kurtulamayacak kadar sıkışmış halde.

4- Hak arayışlarının her şeyi göze almadan yapılamaması korkup sinme alışkanlığıyla beslenmekte.

5- Yağma düzenine artık yeter deyip insanca bir yaşam için direnen geniş bir kesim oluşmuştur. Sosyalistler ve Kürd hareketi faşizme karşı direnişte artık yalnız değildir. 

6- Faşizme karşı direniş onun işleyişini engellemek ve “yasakların” başladığı yerde bu yasakları kırmak için mücadeleyle yürütülür.

7- Bugün “serbest” olanın diktatör ve şebekesinin keyfi çıkarı için yarın “yasaklanması” toplumsal hayatın artık sadece güce dayandığının açık göstergesidir. Keyfi yasaklara karşı direniş o yasakların yıkılması için tek yoldur. 

8- Halk düşmanlığıyla oluşturulmuş faşist devlet düzeninde halkın kendi özgücünü örgütlemekten kaçınması için çok sayıda nedeni vardır. Buna karşın örgütlenmek insanca bir yaşam beklentisine gidebilecek tek yoldur.

9- Haklarını aramaktan korkup hak arayanlardan uzak duran ve en büyük eylemi hayatı bahasına mücadele edenleri gizli gizli takdir etmek olan muhalif çoğunluğun direnişe katılmasının yeni yol ve yöntemlerini oluşturmak direnişçilerin en önemli görevidir.

10- Diktatörün pespayeliğine sıkışan faşist düzene karşı direnişin daha cesur adımlar atacak olanakları vardır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y