Faşizme Karşı Çaresiz Kalma Özsavunma Direniş Dayanışma

Faşist suç devletine karşı çaresiz kalma
özsavunma direniş dayanışma


Suç işlemek dışında her vasfını yitiren ve referandumda HAYIR’ın kazanmasıyla çoğunlukçuluk meşruiyetini de kaybeden güruh iktidarda kalmak için artık sürekli suç işlemek zorunda.

1- Diktatör ve şebekesinin referandum sonucunu YSK’nın da dahil olduğu suç yöntemleriyle çıkarına uygun hale getirip oldu bittiyle ilan etmesi, bundan sonra iktidarın aldığı her karar ve uygulamasının suç sayılmasına yeterlidir.

2- 80 Yıllık Dersim Katliamı, Suruç Katliamı, 10 Ekim Ankara Katliamı ve Silopi’de polislerin zırhlı araçla bir evin duvarını yıkıp iki çocuğu uykularında katletmeleri ve her birinin cezasız bırakılması faşist suç devletinin “geieneği olmuş” halk düşmanı uygulamalarıdır.

3- İktidardakilerin ve yağma sömürüyle var olanların düzenleri, işledikleri her suçun devlet adına diyerek aklanıp cezasız kalması olmazsa devam edemeyecek kadar çürüktür.

4- Devlet para silah medya mafya her güce korkuyla sinmesi ve yozlaşıp çürümesi dayatılan toplumun buna direnmesi faşist suç devletinin en büyük kabusudur. 

5- Ömrünü yağma ve sömürücülerin emrinde kıt kanaat kölece bir yaşamla geçirmek dayatılan toplumun buna karşı çıkmasını önlemek için de faşist devlet herkesi tek başına çaresiz kalmaya zorlamakta, halkın dayanışma ve örgütlenmesi en büyük tehlike sayılmaktadır.

6- Faşist suç devlet düzeninin korku iklimine teslim olup tek başına kalan her insan kendini savunmakta hak mücadelesinde çaresizdir.

7- Faşizme karşı her insanın hayatın her alanında kendi özsavunmasını oluşturması hayati önemdedir. Bunun en temel yolu kendisi gibi olanlarla birlikte hareket etmesidir.

8- Faşizme karşı her alanda her araçla direniş meşrudur. Halkların direnmesi ve dayanışması faşizmi durdurma yoludur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y