Faşizme Karşı Dinmeyen Direniş ve Dayanışma


Diktatör ve şebekesinin bitmeyen kabusu
dinmeyen direniş ve dayanışma

Diktatörün devlet terörüyle dayattığı zulme ve korkuya dayanan faşist hükümranlığına karşı her şeyi göze alıp mücadele edenlerin dinmeyen direnişi sürmekte.

1- Toplumsal hayata yön veren ve ülkenin bundan sonrasını belirleyecek olan temel güçler ikiye bölünmeye devam etmekte bir yanda diktatör ve şebekesinin faşist suç düzeni diğer yanda bu suç düzenine karşı her şeyi göze alıp direnenler.

2- Diktatöre tapmayı reddeden herkesin farklı biçimlerde devlet saldırısına uğramasının oluşturduğu korkuyla sinmiş toplum modeli az sayıda da olsa direnenlerin gücüne çarpıp yıpranmakta.

3- Direnişin bir parça güç toplayıp harekete geçtiği her yerde her eylemde devletin topluma dayattığı “kırmızı çizgiler” silinmekte.

4- Hayatının her anında diktatör ve şebekesinin uyguladığı devlet ve yandaş terörüyle yaşamaya zorladığı toplumun savunmasızlığının çaresizliğe dönüşmemesi için tek seçenek direnişin daha da yaygınlaşıp güçlenmesinden geçmekte.

5- Faşizm koşullarında mücadele yeniden kurulurken direniş içindeki yapay ayrımlar da giderek silikleşip birleşik direnişe dönüşmekte.

6- Diktatör ve şebekesinin sürdürdükleri yağma saltanatından vazgeçmemek için sistemin iç işleyişindeki her çıkışı yok etmesiyle halkın toplu isyan dışında hak adalet ve özgürlük taleplerinin gerçekleşmesi yönünde başka seçeneği kalmadı. Bu durumda direnişin de hedefini suç iktidarından hesap sormayı temel alan genel bir direniş olarak belirlemesi gerekmekte.

7- Diktatör ve şebekesinin suç düzeni mi, insanca bir yaşam için direniş mi? soruları etrafında kamplaşan toplumun her şeyi göze alıp direnenler dışında gerçekçi hiçbir seçeneğinin olmadığını görmesi hala direnenlerin fedakarlıklarıyla yaşanan bir zamana ihtiyaç duymaktadır.

8- Faşizme karşı her şeyi göze alıp direnenlerin yeni direniş yolları oluşturması toplumda diktatör ve şebekesine duyulan derin öfkenin çıkışını sağlayacaktır. Değişip dönüşen toplumun faşizmin vahşet düzenine tahammülsüzlüğü çıkış yapmasına olanak sağlayacak araçlara ihtiyaç duymaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y