Faşizme Karşı İnsani Seçenek Direniş Dayanışma


Faşizmin çürütüp yozlaştırmasına karşı 
insani seçenek direniş ve dayanışma

Diktatör ve şebekesi ne yaparlarsa yapsınlar ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar karşılarında daima direnenlerin olmasıyla direnişin bir isyana dönüşme olasılığı kabusundan kurtulamıyor.

1- Devlet top yekün saldırıya geçince tüm toplumun korkuyla sinip susmaktan başka bir çaresinin kalmamasına alışkın olan yağma ve sömürüyle var olabilenler diktatör ve şebekesinin ne yaparsa yapsın bir türlü direnişi bitirememesinin “derin” endişelerini taşımakta.
 
2- OHAL var her şeye el koyduk istediğimizi yaparız diyenler, toplum çoğunluğunun korkuyla sinmesine güvenenler, azınlıkta da olsa ilk kez bu kadar açık ve çok sayıda bitmeyen bir direnişle karşılaşmakta. 

3- KHK haksızlığı ve zulmü karşısında direnen az sayıda insanın her şeyi göze alarak direnişi sürdürmesi yüz binden fazla KHK mağdurunu hâlâ harekete geçirmeye yetmese de direnmenin yolunu açık tutmakta.

4- Diktatör ve IŞİD ortaklığın artık bir sır olmaktan çıkaran suç belgeleri ortalıkta gezer ve Türkiye ile IŞİD arasındaki “gizli” antlaşmalar bilinirken IŞİD’e karşı mücadele eden Rojava devriminin IŞİD’i ezmesi faşizme karşı direnişin en son evresine de işaret etmekte.

5- Aldığı açlık sınırı altındaki ücretle köle koşullarında çalışmaya şükretmesi dayatılan emekçilerin bunun yerine işten atılmak da dahil her şeyi göze alıp hakları için sürekli bir direniş odağı olmaya yönelmesi direnişin gücünü büyütmektedir.

6- Faşizm çürütüp yozlaştırdığı ve her emrine itaat eden tipolojiyle var olabilir. Diktatör ve şebekesinin tüm topluma “güçlü olana itaat et ortalığa çıkmadıkça da ne yaparsan yap yanına kalır” düzeni diktatörden tüm yandaşlara geri dönülmez bir çürümeye dönüşmüştür.

7- İnsanların hakları, onurları, ülkesi, arkadaşları için her şeyi göze alıp direnmesini, direnenler arasındaki hiçbir karşılık beklemeyen dayanışmayı hiçbir zaman anlayamayacak yağma düzeni ve yandaşları sadece direnenlerin güçlenip fiili karşılık vermesiyle hesap vermesi gereken halk düşmanlarıdır.

8- Faşizm insanı çürütüp yozlaştırmak zorunda olan suç rejimidir. Faşizme karşı insani her seçenek sadece direnişin parçası olmak ve dayanışmadan geçmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y