Faşizmin Gücü Korkuyla Sinenler Kadardır


faşizmin gücü korkuyla sinenler kadardır
insanca bir hayat için tek seçenek direniş


Faşist diktatörlük, yağma ve sömürüyle var olabilenlerin en gerici, ırkçı, saldırgan, tek geçerli toplumsal kuralı güç sahipliği olan kesiminin suç şebekesi yöntemleriyle işlettiği devlettir.

1- Türkiye’de, yasa kural, gelenek, toplumsal her hangi bir değerin diktatör ve şebekesinin işine yaramadıkça hiçbir geçerliliği yoktur.

2- Devlet dahil sistemin tamamı toplumu soymak, yağmalamak, ve korkuyla sindirmek için işletilmektedir.

8 Mayıs 2017 Türkiye’de  faşizmin Cizre’de yakarak katlettiği insanların üzerinde TOKİ konut inşaatı
3- Bireysel ve toplumsal her alanda hak ve adaletle ilişkili görüntüde dahi geçerli hiçbir şey bırakılmayıp sadece gücü yeten yetene bir dönem oluşturulmuştur.

4- Diktatör ve şebekesinin iktidarda kalmak için etrafına topladığı “klasik sağ, aşırı sağ, muhafazakar, dinci vb” herkes artık açıkça toplumsal çürüme unsuru ve sürdürücüsüdür. 

5- Diktatörün temsil ettiği “sağcılık” referandumda ancak oy hileleriyle “çoğunluk” elde ettiğini iddia edecek kadar toplumsal çöküş içindedir. Artık daha saldırgan ve yıkılmaya da aynı şekilde daha yakındır.

6- Hiçbir biçimde sürdürülemez hale gelen yağma sömürü sistemini “tek adam” diktatörlüğüyle sürdürme “şaklabanlığının” sistemin var olan kurumlarını geçersiz ilan edip sadece suç şebekesi ilişkileriyle idare etmesi toplumsal her konunun güce dayanmasını zorunlu hale getirmiştir. 

7- Diktatör ve şebekesinin suç devletine karşı örgütlü mücadeleye yönelmeyen herkes ömrü boyunca sadece en sefil köleliği kabul etmek zorundadır.
8- Hiçbir kuralın geçerli olmadığı faşizme karşı her alanda her araçla direnmek uluslararasında en meşru mücadele olarak kabul edilir.

9- Herkese insani bir hayatı mümkün kılacak her olanağın olduğu ülkede faşizme direniş buna ulaşmanın tek yoludur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y