Faşizmin Gücü Teslim Olanlar Kadardır


faşizmin gücü teslim olanlar kadardır

Diktatör ve şebekesinin hileli referandum sonucuyla da dayattığı suç devleti yöntemleri karşısında savunmasız çaresiz kalan toplum, ya her şeyi göze alıp direnmek ya da teslim olmak seçenekleri arasına sıkışmıştır. 

1- Türkiye devleti halk düşmanlığı temeli üzerine kurulmuş ve kısa kuruluş dönemi hariç varlığını ancak faşizmle sürdürebilen bir suç oraganizasyonudur.

2- Faşist devleti de elinde tutan yağma ve sömürüyle var olabilen asalaklar sınıfı kendilerinden başka hiçbir kesimin toplumsal bir güç edinmemesi için her zulüm yöntemini temel devlet işleyişi yapmıştır. 

3- Toplumun ezici çoğunluğu artık faşist devlet yöntem ve toplumu rehin alma uygulamalarıyla daha fazla yaşamak istemeyecek kadar dönüşüp değişmiştir. 

4- Yağma ve sömürüyle var olabilen asalaklar sınıfı değişip dönüşen toplumun haklı taleplerinin en kısıtlı olanlarının dahi karşılanması durumunda egemenliğinin yıkılacağı kadar beceriksizdir. 

5- Diktatör ve şebekesi yağma ve sömürüyle var olabilenlerin düzenlerini sürdürmek için sıkıştığı en bön en yoz ırkçı en gerici son temsilcisidir. 

6- Ömürleri boyunca faşist devlet yöntemleri altında yaşayıp 3 kişi bir araya gelmekten, en ufak bir hak arayışında bulunmaktan korkup sinmeleri öğretilmiş ezici toplum çoğunluğu bu siniklikten ancak devrimcilerin sosyalistlerin ve Kürd hareketinin fedakar mücadelesine katılabildikleri sürece kurtulabilmektedir. 

7- Faşist devlet yöntemleri dışında düzenlerini olduğu gibi sürdüremeyecek kadar sıkışan yağmacılar ile bundan sonra bu şekilde yaşamak istemeyen toplumsal çoğunluk arasındaki gerilim toplumu ikiye bölmüştür.

8-Diktatör ve şebekesinin faşizmiyle buna karşı her şeyi göze alıp direnenler dışında toplum hayatını ve geleceğini belirleyebilecek başka etkin bir toplumsal güç kalmamıştır. 

9- Diktatör ve şebekesi iktidar suçlarına bulaşan bir azınlık onların taraftarları ise korkuyla, ötekileştirmeyle, güçle baskıyla sindirip zulüm yöntemleriyle teslim aldığı kesimlerdir.

10- Direniş, diktatör ve şebekesinin sadece doğrudan saldırılarıyla değil aynı zamanda temsil ettiği her türlü gerici ırkçı ötekileştirmeci önyargılarla da mücadele etmek zorundadır. Direnişin bunu yapacak ve teslim olanları da kurtaracak birikimi oluşmuştur.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y