Faşizmin Zulmü Yalanı Yasağı Direnişle Yıkılır

Faşizmin zulmü yalanı yasağı direnişle yıkılır

Diktatör ve şebekesi iktidarda kalabilmek için yağma düzeninin her meşruiyet alanını da tek tek geçersiz hale getirmek zorunda kalacak kadar köşeye sıkışmış bir suç güruhudur.

1- Diktatör ve şebekesinin referandumda kaybettiği “çoğunlukculuğu” seçim sahtekarlığıyla değiştirmesinden sonra toplumsal meşruiyetten söz edebileceği hiçbir şeyi kalmamıştır.

2- Diktatör ve şebekesi iktidarda kalmak için gasp ettikleri devlet gücüyle halkı zulümle korkudan hiçbir şey yapamaz hale getirmeyi tek yöntem yapmıştır. 

3- Her meşruiyetini kaybeden diktatör ve şebekesinin yeni meşruiyet arayışları ülkeyi ve toplumu geri döndürülemez şekilde yıkıma sürüklemeye dönüşmüştür.

4- Dünyanın en zengin diktatörlerinden olan Erdoğan’ın kişisel servetini arttırmak için ülkeyi yıkıma sürüklemekte vermeyeceği taviz yoktur. Rusya devlet başkanı Putin’in “her konuda anlaştık” demesi aldığı tavizleri, Erdoğan‘ın ”ama domates” demesi ise ülkesini satan bir suçlu olduğunun göstergesidir.

5- Her yaptığı ve yapacağı gayrı meşru olanın meşruiyet arayışı da ancak halka zulümle olabilir.

6- Halkın işletilen sistemde en ufak bir hak arayışı, söz söylemesi, adalet talebi en büyük tehlike sayılmaktadır. Sistemin her mekanizması sadece diktatör ve şebekesinin işine geldiği sürece işletilmekte diğer her durumda suç şebekesi yöntemleri geçerli olmaktadır.

7- İşletilen sistemde diktatör ve şebekesi herkese kölelik ve teslim oluş dayatmaktadır. Korkudan teslim olup köleleşmeye razı olmakla her şeyi göze alıp direnmek herkes için tercih yapmak zorunda kalacağı iki zorunlu seçenektir. 

8- Zulüm ve zor karşısında teslim olma alışkanlığının yaygın, direnme geleneğinin zayıf olduğu toplumun bu durumu tersine çevirecek gücü oluşmaktadır.

9- Yalanlardan başka sözü kalmayan, zulümden başka yöntemi olmayan diktatör ve şebekesine, direniş herkes için çok şeyi göze almayı gerektirmektedir. Yağma ve sömürüyle var olabilenlere karşı halkın insanca yaşam umudu direniştir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y