Hak Adalet Özgürlük Direniş ve Dayanışmada

Hak adalet özgürlük faşizme teslim oluşta değil direniş ve dayanışmada

Hak adalet ve özgürlüğün kırıntısını dahi gasp ettiği iktidar için tehlikeli gören diktatör ve şebekesi ülkeyi, toplumu yıkıma sürükleyen bir suç güruhu olmaktan başka her özelliğini yitirmiştir. 

1- Yağma ve sömürüyle var olabilenler diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliğine sıkışmıştır. Ayakta kalması mümkün olmayan düzenlerini tüm toplumu zulümle baskılayarak sürdürmeye mecbur kalacak kadar da çürüyüp tükenmiştir.

2- Faşist devlet biçimini “başKANlık” vb diyerek topluma yenilenmiş gibi dayatmaları dahi ilk andan itibaren toplumsal meşruiyetini yitiren boşa çabalardır.

3- AKP tek parti devleti de, diktatörün başKANlık hezeyanı da, darbecilik de, sistem içi her çareleri sadece korkuyla sindirilip susturulmuş bir toplumla ayakta durmaktadır.

4- Halklara düşmanlık üzerine inşa edilen devlet uzun yıllardır emekçilerin, ezilenlerin 3 kişi bir araya gelmesine dahi saldırma alışkanlığıyla toplumun büyük çoğunluğunu sinip susmak dışında çaresiz bırakmıştır.

5- En ufak bir hak arayışının ciddi bedellerle olması hak arayışlarını her şeyi göze almakla eş hale getirmiştir.

6- Faşizme karşı devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin kısıtlı örgütlenmeleriyle büyük fedakarlıklarla sürdürdükleri direniş dışında toplumun hak adalet ve özgürlük talebiyle harekete geçmesi sadece toplumsal kalkışma süreçlerinde olabilmektedir.

7- Faşizmin devlet, para, silah medya, mafya, iş geçim olanakları, vb her gücü elinde tutup herkesi fişleyip hayatının her anında taciz edip denetleyen yapılanmasına karşı halkların emekçilerin en ufak bir örgütlü faaliyeti en büyük tehlike sayılmakta ve toplumu da bunu böyle kabul etmeye zorlamak değişmeyen devlet politikasıdır. 

8- Faşizm koşullarında hak adalet özgürlüğün kısmi olarak elde edilmesi ancak faşizmin topluma dayattığı çizdiği sınırlara sürekli karşı koyarak mümkündür.

9- Hak adalet ve özgürlük için her şeyi göze alıp mücadele edenler faşizme teslim olup “uygun şartları” bekleyerek ömür tüketen toplum çoğunluğunu harekete geçirecek tek unsurdur.

10- Yağma, sömürüyle var olanların sıkıştığı diktatör ve şebekesinin faşizmine karşı direniş ve dayanışma tüm topluma hak adalet ve özgürlük yolunu açmak için tek seçenektir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y