İnsan Haksızlığa Zulme Direnir

 
insan haksızlığa zulme direnir

Toplumlar herkese “eşit” uygulayabildikleri yasa ve kurallar ne kadarsa o oranda hak adalet ve özgürlüğe sahiptir. Diktatör ve şebekesinin dayattığı faşizmde ise yasa ve kuralların “eşit uygulanması bir yana işlerliği dahi kalmamıştır. İnsanlığın her değeri ise diktatör ve şebekesinin çıkarına tehlike sayılmaktadır.

1- En ufak bir hak ve adalet arayışının devlete, düzene, doğal olarak diktatör ve şebekesinin sefil çıkarına tehlike ilan edilmesi her hak arayışına saldırıya dönüşmüştür.

2- Yağma sistemi, diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliğini vahşet yöntemleriyle sürdürmesine mecbur kalmış halka zulümden başka bir şey vermesi mümkün olmayan çürüyüp yozlaşmış bir düzendir.

3- Diktatör ve şebesinin dayattığı düzen, hırsızlık, katliam, dolandırıcılık, yolsuzluk, yağma, taciz tecavüz, savaş ve insanlık suçları işlemek vb’nin toplumun alışmaya mecbur tutulduğu itaat işleyişidir.

4- Uzun yıllar örgütlenmesi, birlik beraberlik oluşturması ve ortak hareket etmesi devletçe suç sayılan toplum korkuyla sinerek “zarardan” korunma alışkanlığındadır.

5 Halka daha çok zulmedip “iç savaş” dahil her yöntemi uygulayarak iktidarda kalmaya uğraşan diktatör ve suç şebekesine karşı halkın devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketiyle, Alevi kurumlarının cılız örgütlenmeleri dışında kendini savunma araçları yoktur.

6- Diktatör ve şebekesine yönelik toplumda oluşan derin öfke ve nefret her baskı ve zulümle birlikte genel bir isyan için güç biriktirmektedir.
 
7- Diktatör ve şebekesi her hak adalet özgürlük arayışını zulümle bastırıp hilelerle iktidarda kalırken toplumu da topyekün bir ayaklanma dışında hiçbir çaresi kalmayan isyan “iç savaş” sürecine sürüklemiştir.

8- Devrimcilerin, sosyalistlerin ve Kürd hareketinin önündeki en önemli görev güçsüzlüklerini aşacak mücadele yöntemleri geliştirmek halkın sıkıştığı top yekün ayaklanma sürecinde göreceği zararı en asgariye indirmeye uğraşmaktır. Yağma iktidarına karşı halkın hak adalet ve özgürlük seçeneği direniştedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y