İnsan Kalma Yolu Direniş ve Dayanışma


hırsız diktatörün faşist düzeninde
insan kalma yolu direniş ve dayanışma


Diktatör ve şebekesinin dayattığı faşist düzen toplumu korkuyla sindirip insani her değeri hiçleştirerek ve insanı çürütüp yozlaştırarak egemen kalabilir.

1- Faşizmin en büyük kabusu ne yaparsa yapsın haksızlık ve zulme karşı her şeyi göze alıp direnen insanlardır.

2- Diktatör ve şebekesinin iktidarda kalabilmesinin tek dayanağı artık sadece devlet, para, silah, medya, mafya gücüyle halkı korkuyla sindirmeyi sürdürebilmesindedir.

3- Diktatör ve şebekesiyle ilişkili herkes şu veya bu suça bulaşıp suç işlemeye devam etmekten başka seçeneği olmayan bir güruhtur.

4- Akla ve vicdana ömrü boyunca ihtiyaç duymayıp elindeki güçle her zulmü yapmayı devlet, siyaset, din, iman, millet vb hamasetiyle örterek var olabilen “sağcılık” referandumla birlikte toplumsal çokçuluğunu da yitirmiş, toplumdan atılması gereken bir “hastalıktır.”

5- Değişip dönüşen toplum hayatının her anı faşist düzenin kontrol ve denetimi altında olmaktan kurtulmadan insanca bir hayata ulaşamayacağını her geçen gün daha çok görmekte ve bu da direnen her insanın artık yalnız kalmamasına dönüşmekte.

6- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliğine muhtaç duruma düşen faşist düzenin kendi içinde farklı bir alternatifi de bulunmamakta. Buna karşın yağma iktidarına karşı insanca bir hayatın savunucusu olan direniş her geçen gün tüm toplumca iktidar alternatifi diye tanınmaya daha da yaklaşmakta.

7- Sürdürülemez hale düşen faşist düzene karşı her alanda her araçla direniş meşrudur. Faşizme karşı mücadele onun yasaklayıp, topluma çizdiği sınırların olduğu her yerdedir. 

8- Hırsızlık, yolsuzluk, yağma, taciz vb yüz kızartıcı suçları başta olmak üzere insanlığa karşı ve savaş suçlarının bir kısmı kamuoyunca da bilinir şekilde belgeli olan güruha karşı direnmek herkesin insani görevidir.

9- Diktatör ve şebekesinin faşist düzeni her insanı çürütüp yozlaştırarak kölece teslim olmayı dayatırken, direniş herkesin insanca yaşam sürebileceği özgür bir ülkenin temsilcisidir. Herkes bu iki seçenekten birinden yana olmak zorunda kalacaktır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y