KHK Öldürür Direniş Yaşatır Cesaret Korkuyu Yenme yoludur

 
KHK Öldürür Direniş Yaşatır Cesaret Korkuyu Yenme yoludur

Ankara Yüksel'de KHK dayatmasına karşı başlatılan direnişin 194. Nuriye Gülmen Ve Semih Özakça'nın açlık grevinin 74. gününde Gezi Aileleri ve yaralıları Gezi Şehit ve Gazileri Platformu olarak Kadıköy'de dayanışma açlık grevine başladı. RedHack diye sürekli gözaltına alınıp devletin taciz ettiği Taylan Kulaçoğlu'nun 1 haftalık sürekli dönüşümsüz açlık grevi ve Gezi ailelerinin bu açlık grevine 1'er günlük katılımı tıpkı Gezi direnişinin ilk günlerindeki gibi polis kuşatması ve tacizi altında başladı.
En ufak bir hak aramanın dahi devleti referandumdaki seçim hilesi dahil türlü suç yöntemleriyle gasp edenlerce "tehlikeli" diye dayatılıp sürekli saldırılır hale gelmesi hak ve adalet aramayı her şeyi göze almakla eş hale getirdi. 

Baskı ve zulümle istediğini yapanların en büyük güvencesi korkuyla sinip susanlar en büyük kabusu ise cesaretle bu korkunun üzerine gidenlerdir. Gezi direnişinde sokaklara çıkıp zalime dur diyenler 15 Temmuz fırsat darbesiyle topluma OHAL ve KHK yönetim modelini dayatan şebekeye karşı da insanca yaşamın olduğu bir ülkenin mümkün olduğunu gösterip dayanışma ve direnme çağrısında bulunuyorlar.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y