Krizi Diktatör ve Şebekesi Çıkardı

Krizi diktatör ve şebekesi çıkardı 
ülkeni aileni hayatını susup sinerek değil direnişle savunabilirsin

Büyük yıkımlarla ülkedeki her konunun krize dönüştürerek iktidarda kalabilen diktatör ve şebekesinin bu krizlerin yükünü halka yıkması karşısında susup sinerek kendini koruyacağını zannedenler bir kez daha yanılmakta ve yanılgıları bu sefer bireysel çare arayışlarıyla içinden çıkamayacakları kadar ağırlaşmakta.

1- Ülkedeki her konu bir kriz durumundadır. Siyasi, sosyal, ekonomik, yaşam biçimi, eğitim, iş ve çalışma hayatı, geçim, inanç vb her şey diktatör ve şebekesinin iktidarda durabilmesi için krize dönüştürülmüştür.

2- Mahallesinde, sokağında kendine benzemeyene saldırmak artık çok yaygındır. Toplumsal düşmanlaştırma devletçe körüklenip yönlendirilmektedir.

3- Herhangi bir işte çalışmanın geçinmeye yetmemesi artık olağanlaşmış ve halkın büyük çoğunluğu bankalara borçlandırılmıştır.

4 İşten atılmak herkesin yaşayacağı kader haline getirilip işten atılmaya karşı itiraz veya hak arayışı ise devlet düşmanlığı sayılmaktadır.

5- İşyerinde ölmek yaralanmak, sakat kalmak, iş hastalığına yakalanmak her emekçinin karşılaşmaktan kaçamayacağı bir sistem haline gelmiştir.

6- Herhangi bir hak ve adalet arayışını şiddetle bastırıp hak arayanların hayatını cehenneme çevirmek devletin en önemli görevi yapılmıştır.

7- Bankalar, Holdingler, iktidardaki kodamanların çıkarları bozulmadıkça yaşanan tolumsal krizi görmeyen yalancı medya dışında gerçekleri söyleyebilen her ses susturulmaktadır.

8- Devletçe fişlenip polis jandarma güdümlü yargı tarafından hayatının her anında denetim altına alınıp baskılanan topluma sadece korkuyla sinip susmak dayatılmaktadır.

9- Devleti de elinde tutan yağma düzeni top yekün saldırıya geçince kokudan sinme alışkanlığındaki toplumun direnişi öğrenme süreci ağır işlemektedir.

10- Faşizme karşı uzun yılların direniş birikimini fedakarlıklarla taşıyan devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi dışında insanca yaşam umudu taşıyan hiçbir güç yoktur.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y