Özgür Bir Ülke Kurma Seçeneği Direniş Dayanışma

 
gayrı meşru iktidarın suçlarına ortak olmayanların özgür bir ülke kurma seçeneği direniş ve dayanışma

Ülke ve toplum ikiye bölünmüştür. Bir yanda en gerici, en yoz, ırkçı, faşistlerin gayrı meşru yöntemlerle gasp ettikleri iktidar etrafında kümelenmiş suç şebekesi olmaktan başka her vasfını yitirmiş güruh, diğer yanda ise ülkedeki her şeyi üretip oluşturan ve artık bu yağmacılara yeter diyenlerin toplum çoğunluğunu oluşturduğu insanca yaşanacak ülke özlemi duyanlar.

1- Devlet dahil her gücü elinde tutan güruh var olan yasalara göre dahi yasadışı ve gayrı meşrudur. İktidarda tüm topluma fiili dayatmalarla durmaktan başka dayanağı yoktur.


2- Toplum çoğunluğu devlet dahil her gücü elinde tutan suç şebekesine karşı hayatının her anında savunmasız, çaresiz olmanın ağır sonucunu yaşamakta, her haksızlık ve zulüm karşısında sinip susmaktadır.


3- En ufak bir haksızlığa dahi karşı çıkıp direnmenin her şeyi göze almaktan geçtiği düzen dayatmasında korkuyla sinme alışkanlığındaki toplumun haksızlık ve zulme direnen devrimcilere sosyalistlere Kürd hareketine ilgisi daha önce olmadığı kadar yoğundur. 


4- Diktatör ve şebekesinin işledikleri yüz kızartıcı, savaş ve insanlık suçlarıyla yağma düzeninin tek temsilcisi olma mecburiyetine sıkışması sistem içindeki her alışılmış seçeneği hiçleştirmiştir.


5- Tüm toplumun hayatı ya yağma düzeninin en gerici, en yoz, ırkçı, hilekarlarının faşizmine teslim olup köleleşmeyi sürdürmek ya da her şeyi göze alıp direnenlere katımak seçeneklerinden birini tercih etmeye sıkışmıştır.


6- Faşizmin devlet, para, silah, medya, mafya vb her gücü elinde tutup toplum hayatının her alanında örgütlü olmasına karşı direnişin birleşik gücünün daha yeni yeni oluşmaya başlaması arasındaki güç eşitsizliği direnişi hala büyük fedakarlıklar yapılması gereken bir konumda bırakmaktadır.


7- Her toplum için hak adalet ve özgürlük zulmedenlerin “bağışlayacağı” değil zorla kazanacağı haklardır.


8- Özgür bir ülke kurma seçeneği diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşmayan herkes için direniş ve dayanışmadadır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y