Diktatöre Karşı Herkes İçin Tek Yol DİRENİŞ

diktatörün suç düzenine karşı 
herkes için tek yol DİRENİŞ

Diktatörün dayattığı başKANlık hezeyanı suç işlemek dışında her vasfını kaybetmiş bir güruhun toplumu devlet gücü dahil her yöntemle rehin almasından başka şey değildir. 

1- Devlet artık tüm topluma karşı bir suç güruhunun çıkarlarını koruyan ve ancak suç şebekesi yöntemleriyle işleyebilen halk düşmanı bir mekanizmadır.

2- Toplumdaki her işleyişte hak, adalet vb’lerinin hiçbir hükmü kalmamış ve sadece gücü yeten yetene yöntemi geçerlidir.

3- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsiz dayatmalarıyla ülke de toplum da geri dönülmez yıkımlar yaşamaktadır. 

4- Diktatör ve şebekesi ülkede ne varsa yağmalayıp talan etmeyi “başarılı” olmak saymakta bunun halkı ve üğlkeyi yıkma sürüklemesini ise umursamamaktadır.

5- Yağma ve talana, hırsızlık ve yolsuzluğa dur demenin hatta bunların yarattığı tahribatı dile getirmenin devlete yönelik en büyük tehlike sayılması ise “olağanlaştırılmıştır.”

6-Her tür hakları ellerinden alınan alınmaya devam eden, ülkeleri yıkıma sürüklenen ve hatta hayatları tehlikede olan toplum çoğunluğunun bütün bunlara karşın örgütsüz birbirine güvensiz 3 kişi biraraya gelmekten ürkme alışkanlığıyla devleti de elinde tutan suç güruhları karşısında korkuyla sinmek dışında yapabileceği pek bir şeyi de yoktur.

7- Direnişin devrimcilere, sosyalistlere, Kürd hareketine kalması ve toplum çoğunluğunun da uzun yıllara yayılan faşist devlet propagandası ve baskısıyla bu kesimlerden uzak durması direnişin yükünü hala devrimcilerin, sosyalistlerin Kürtlerin taşımasını zorunlu hale getirmektedir. 

8- Diktatör ve şebekesi, suç devletinden korkup sinenler kadar güçlüdür. Toplumun korkudan sinme alışkanlığının kırılması ise ancak suç devletine her alanda her araçla direnişin her şeyi göze alanlarca sürdürülmesiyle mümkündür. Direniş faşizme isyanın mayasıdır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y