Diktatörün Gücü Korkup Sinenler KadardırDiktatörün gücü korkup sinenler kadardır

Haksızlık ve adaletsizlik üzerine kurulu yağma düzeni ancak korkuyla sindirip her şeye razı olmaya zorladığı insanlarla sürdürülebilmektedir.

1- Devleti de elinde tutan güç sahipleri ne yaparsa yapsın daima teslim olması dayatılmış ve buna da uymuş her toplum çürüyüp yozlaşır.

2- Ülkede güçlerinin her edimi karşısında korkuyla sinmek zorunda kalmış bir toplumsal hayat egemendir. Korkuyla sinip “kaderine” razı olmayanlara yönelik yapılanlar da topluma korkuyla sinme dışındaki her durumda ne kadar vahşi yöntemlerle karşılaşacağına yöneliktir. 

3- Haksızlık ve zulme karşı direnme geleneğini siyasi olarak devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi taışmaktadır. Bunlar dışındaki siyasi hiçbir gücün zulme karşı direniş geleneği yoktur.

4- Yağma ve sömürüyle var olabilenlerin yalan ve uydurmalarıyla oluşturulmuş “resmi” devlet ideolojisinden her tür burjuva ideoljisine kadar hepsi toplumun suskun ve sinik olmasına yönelik işlemektedir. 

5- Toplum tabanını korku ve yalanlarla rehin aldığı kesimlerle oluşturan yağma düzeni gücünü de sindirdiklerinden almaktadır.

6- Devletten, gücü olandan korkup sinme alışkanlığındaki toplumun bundan kurtulması haksızlık ve zulme karşı her şeyi göze alıp direnenlerden geçmektedir.

7- Haksızlık ve zulme karşı direnenlere yönelik oluşturulup benimsetilmiş karalama, yok sayma, linç etme, yalnızlaştırma politikaları direnişler sürdükçe etkisini yitirmektedir. Faşizmin direnenleri yalnızlaştırılıp toplumdan tecrit etmesi artık eskisi kadar kolay değildir. 

8- Diktatör ve şebekesinin gücünü sürdürebilmesi toplumu korkuyla sindirip susturmaya devam ettiği müddetçe, direnişin kazanabilmesinin yolu ise korkuya teslim olup sinenleri bu korkudan kurtardığı sürece mümkündür. İnsanca bir hayatın yolu faşizme karşı cesaretle mücadeleden geçmektedir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y