Diktatörün Suç Düzenine Direniş Haktır

 
Diktatörün suç düzenine direniş haktır

Suç işlemek dışında iktidarda kalamamayacak kadar sıkışan diktatör ve şebekesi toplumun değişik kesimlerinin artık yeter diyen itirazlarını en büyük tehlike sayıp saldırmayı tek devlet işleyişi haline dönüştürdü. 

1- Diktatörle şebekesi hırsızlık, yağma, uyuşturucu silah ticareti, terör şebekeleri besleyip bunlarla karanlık ticaret, kara para aklamak, vb sayısız suçla birlikte var olabilmekte. 

2- Yağma düzeni “olağan mekanizmaları” tıkanmış ve daha fazla sürdürülemez halde olan çürük bir yapıdır. Diktatör gibi beceriksiz basiretsiz birinden ve onun suç şebekesinden başka da seçeneği kalmamıştır.

3- Yağma düzeninin sürdürülemezliğinde yağmacıların kendi iç çatışmaları da artık şiddet olmadan ve sistemin her kuralını yasasını hiçe sayarak da yapılamamaktadır.

4- Yağma düzeni, toplumun tamamı her tür yağma sömürüye haksızlık ve adaletsizliğe rağmen “uslu ve sessizce” boyun eğen köleleler olmadığı sürece de hiçbir işleyişini sürdüremez haldedir. 

5- Sistemin var diye ilan ettiği yasa, yargı, örgütlenme özgürlüğü, söz söyleme hakkı, yaşam hakkı, hak adalet arama hakkı vb’nin hiçbir hükmü bırakılmamıştır. 

6- Devlet, ticaret, iş hayatı, medya, vb her toplumsal mekanizma sadece diktatör ve şebekesinin çıkarına olduğu sürece serbestçe işletilebiliyorsa topluma her yerde her araçla direnmek dışında seçenek kalmamaktadır.

7- Bir toplumun suç devletine dönüşen faşizme direnişi uluslararası yasalarca da toplumlar arası anlayışa göre de en meşru haktır. 

8- Diktatör ve şebekesi devlet gücünü de ele geçirmiş olan ve her girişimi suç olan IŞİD vb gibi bir suç güruhundan başka bir şey değildir.

9- Diktatör ve şebekesinin halk düşmanı dayatmalarına karşı her yerde her araçla engel olup direnmek her insanın en meşru hakkıdır.

10- Faşist suç şebekesinin ülke sınırları içindeki her insanı kendi çıkarları için bir rehine gibi gördüğü artık tüm dünyaca kabul edilmiş bir gerçektir.

11- Diktatör ve şebekesiyle onların suçlarına bulaşıp ortak olanlar ile insanca bir yaşam isteyenler arasındaki ayrışma ise ancak toplumsal bir isyanla çözülebilir.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y