Faşizme Direniş En Meşru Haktır

 
Diktatör ülkeni hayatını yıkıma sürüklüyor
haksızlığa zulme direniş en meşru haktır

Yağmayla ve sömürüyle var olabilenlerin düzeninde emeğiyle alınteriyle yaşayanların hak adalet arayışı en büyük “tehlike” sayılır. 

1- Yağma düzeni sıkışıp kaldığı diktatör ve şebekesinin suç devleti yöntemleriyle de sürdürülemez haldedir. 

2- Diktatörün “ben olmazsam bu düzen biter” dayatması yağma ve sömürüyle var olabilenler için faşist devlet yönetimine eklemlenmeyi mecburiyet yapmıştır.

3- Diktatör ve şebekesinin beceriksiz basiretsizliği ülkenin her olanağının en düşük seviyede kalmasına yol açmış ve bu da yağmayla var olabilenlerin “ellerinin altında” ne varsa onları daha fazla yağmalamaya yöneltmiştir. 

4- Emekçilere hayatları boyunca sürekli açlık çizgisi seviyesinde yaşamayı “başarı” diye benimseten yağma düzeninde artık “başarısız olup” açlık seviyesi altında yaşayanlar toplum çoğunluğu oluşturmaktadır.

5- Diktatör ve şebekesi artık sadece her şeyi her insanı yıkıma sürükleyen bir yağmayı zulümle uygulayarak var olabilmektedir.

6- toplumun gelişip dönüşmesine uygun bir çalışma ve yaşam biçimini kendi var oluşlarına, düzenlerine düşman sayanların iktidarları halkı kırmak dahil her yöntemi “olağan” diye dayatmaktadır.

7- Irkçılığın, gericiliğin, çocuk tacizi ve tecavüzünün, hırsızlığın, yolsuzluğun, katliamın, uyuşturucu ticaretinin, yağmanın, talanın vb “normal devlet işleyişi sayılıp bunların da yargıda AKlanmasının olağanlaştığı düzende emekçilerin, üreten insanların hak adalet istemesinin en büyük tehlike sayılması da doğal sayılmaktadır.

8- Haksızlığa ve zulme direnen insanlara eğer “başı beleya girsin istemiyorsa uzak durulması gerekenler” diye benimsetilen toplum çoğunluğu direnen insanların yaşadıkları karşısında en fazla “duygulanıp ah vah etse” de bir şey yapacak gücü bulamamaktadır.

9- Gücü yeten yetene dışında hiçbir kuralın geçerli olmadığı yağma düzeninde hak ve adalet arayışı da ne kadar haklı olursa olsun güce dayanmaktadır. Direniş bu gücün oluşup büyüdüğü tek alandır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y