Faşizme Karşı Tek Seçenek Birlikte Direniş

Faşizme karşı tek seçenek 
her yerde birlikte direniş

Yağma ve sömürü düzeniyle var olabilenler diktatörün faşizminin suç yöntemlerine sıkışıp kalan ve artık suç güruhu olmaktan başka da her vasfını yitirmiş halk düşmanlarından oluşmaktadır.

1- Yağma ve sömürüyü faşist devlet biçimi olmazsa sürdüremeyecek kadar beceriksiz, hak adalet isteyen en ufak bir talepten dahi delicesine korkup kabuslar gören ırkçı, gericilerin vahşet yöntemlerini tek “gerçekçi” yönetim diye dayatması Türkiye’deki düzenin özüdür.

2- Göstermelik “demokrasicilik”, yasalar, toplumsal her etkinlik, örgütlenme, vb sadece yağma ve sömürüyle var olabilenlerin sefil çıkarlarına uygun olduğu sürece geçerli, halkların, emekçilerin hak adalet özgürlük taleplerine uygun olduğu her seferinde ise en büyük tehlike görülüp geçersiz sayılmaktadır.

3- Toplumun değişip dönüşmesi artık yağma düzeni faşizmiyle yaşamak istemediği ve insanca yaşamı hak ettiğine yöneliktir. Toplumsal çoğunluk en gerici, ırkçı, yağmacıların “sağ” cepheleşmesine karşıdır.

4- Toplumsal çoğunluğun referandumdaki gibi “düzenin siyasi sınırları” içinde kalması uzun yılların örgütsüzlüğünün sonucudur. Faşizmin düzenin iç işleyişinde kendisinden başka hiçbir şeye olanak vermemesi ise direnişi örgütlü insanların her şeyi göze almasına sıkıştırmıştır.

5- Faşist devlet politikası halinde uygulanan saldırılar altında güçlenmeleri sürekli engellenen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi yağma düzenine karşı insanca bir yaşam direnişinin hâlâ örgütlü temel güçleridir.

6- Uzun yılların yapay ayrımlaşmalarının etkisi faşizme karşı mücadele içinde azalmış ve direnişte yer alan herkes bu ayrışma yerine birlikte mücadele yöntemleri oluşturmaktadır.

7- Yağma sömürüyle var olanların diktatör ve şebekesinin faşist suç odağı etrafında kümeleşmesine karşı insanca bir yaşam mücadelesi verenler de direniş etrafında toplanmaktadır.

8- Toplumsal her güç ve her insan, faşizmin yağma düzenini ne olursa olsun devam ettirmek amacı ile Direnişin, hak adalet özgürlük ve insanca yaşanacak bir ülke amacı arasında seçim yapıp taraf olma sürecindedir.

9- Devlet para, silah, medya, mafya, vb her gücü elinde tuttuğunu iddia edip halklara zulmederek diktatör ve şebekesiyle varlığını sürdüren faşizme karşı emekçilerin insanca bir yaşam isteyen herkesin tek seçeneği her yerde her araçla birlikte direniş ve dayanışmadır.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y