Faşizmi EngellemeninTek Yolu Direniş

Faşizmi engellemenin tek yolu direniş

Yağma, sömürüyle var olabilenler diktatör ve şebekesinin suç düzeninden başka seçeneği kalmayan halk düşmanı suç güruhundan başka bir şey değildir.

1- Yağma düzeni sürdürülemezliğiyle tıkanmış “Hitler tarzı başKANlık” diyen diktatörün vahşet yöntemlerinden medet ummaktadır.

2- Emekçilerin, hayatı üretenlerin ellerinde avuçlarında ne varsa onları yağmalayıp açlık sınırı altında yaşamaya zorlayan bir sömürü çarkı olmazsa varlıklarını sürdüremeyecek kadar beceriksiz basiretsiz asalaklar diktatör ve şebekesinin suç düzeniyle ömürlerini uzatmaya uğraşmaktadır.

3- Yağma düzeninin dayattığı çalışma şartları ve hayat biçimi toplumdaki her insanı daha yoğun sömürüyle yaşamaya mecbur bırakırken buna karşılık emekçilere, üreten her insana daha zor ve umutsuz yaşam şartları dışında hiçbir şey sunmamaktadır. 

4- Değişip dönüşen toplumun hak adalet ve özgürlüğü hak edişiyle yağmacıların buna karşı çıkışı toplumsal bir kırılma yaşanmadıkça çözümsüzdür.

5- Halkın en ufak bir hak adalet özgürlük talebini yağma düzeninin sonunu getirecek bir girişim olarak tanımlayan diktatör ve şebekesi toplumun içine sıkıştığı cendereden çıkmamasını en önemli devlet işleyişi yapmıştır.

6- Devlet top yekün saldırıya geçince ne kadar zarar görürse görsün susup sinerek teslim olma alışkanlığındaki toplumun bu alışkanlığı eskisi kadar olmasa da hala etkindir.

7- Faşizme karşı uzun yıllardır direnen devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketi toplumsal direnişin tek siyasi temsilcileridir. Büyük fedakarlıklarla sürdürülen direnişleri devlet karşısındaki toplumsal “yılgınlık” alışkanlığını daha önce olmadığı kadar aşındırmıştır. 

8- Yağma düzeninin son temsilcisi diktatör ve şebekesi beceriksiz basiretsizliğiyle toplumu ya isyan et ya da her zulme teslim ol seçenekleri arasına sıkıştırmıştır.

9- Toplumun çoğunluğu artık isyan için “bir fırsat bekleme” sürecinde diktatör ve şebekesiyle hesaplaşma yolları aramaktadır. Her direniş eylemi bu hesaplaşma fırsatının yolunu açmaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y