Faşizmin Bitmeyen Kabusu Direniş ve Dayanışma


Diktatör ve şebekesinin bitmeyen kabusu
direniş ve dayanışma

Sayısız yüz kızartıcı, savaş ve insanlık suçundan kaçmaya devam edip iktidarda kalmak için girmediği kılık, çevirmediği entrika, yapmadığı hile, işlemediği suç kalmayan diktatör ne yaparsa yapsın direnişi yok edememekte.

1- Devlet ve devlet suçlarına bulaşan devletçi yandaşların toplum üzerindeki zulüm tahakkümünde en ufak bir hak ve adalet isteminin dahi her türlü saldırıya uğramasının olağan işleyiş yapıldığı dönemde direnenlerin varlığı diktatörle şebekesinin kabusuna dönüştü.

2- Diktatör ve şebekesi, ülke tarihinde çok sayıda suça bulaşıp bu suçların bir kısmı da belgeli olarak ortaya çıkmasına rağmen iktidarda kalmaya devam eden “sağ” siyasetçiliğin en yozlaşmış temsilcileri. 

3- Devleti, parayı, silahı, medya ve mafyayı kısaca gücü elinde bulunduranın her suçu işleyip bunu da AKlamasının “olağan devlet işleyişi” sayılması diktatör ve şebekesince en pespaye biçimlerde sürdürülmekte.

4- Ulusal ve uluslararası çok sayıda suça karışan diktatör ve şebekesiyle onların suçlarına bulaşanların egemenliğinde halka düşen ise ya korkuyla sinip susmak ya da direnmek.

5- Ülkeyi yıkıma sürüklemek dışında iktidarda kalması mümkün olmayan diktatör ve şebekesinin ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü bitiremedikleri direniş iseen büyük kabusları.

6- Bir kaç kişinin veya bir grup insanın uğradıkları haksızlık karşısında hakları için barışçıl tepkilerinin dahi kısa zamanda bir toplumsal isyana dönüşme potansiyeli taşıması ülkedeki toplumsal değişimin faşizmin yağma düzenine daha fazla tahammülü olmamasındandır.

7- İkiye bölünmüş toplumda bir yanda her gücü elinde tuttuğunu iddia eden diktatör ve şebekesiyle onların suçlarına bulaşan yandaşları, diğer tarafta ise “fırsatını” bulduklarında diktatör ve şebekesini bir kaşık suda boğacak öfkedeki toplumsal çoğunluk.

8- Direniş ve dayanışma faşizme karşı halkın en temel dayanağıdır. Diktatör ve şebekesine karşı halkın isyanı her günkü direniş içinde mayalanmaktadır.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y