Faşizmin Suçlarına Bulaşanlar Susanlar Direnenler

Diktatörün suçlarına bulaşanlar, susanlar, direnenler

Yağma, sömürüyle var olabilenler diktatör ve şebekesi sistem içi her seçeneği engelleyince suç işlemek dışında her vasfını kaybetmiş suç düzenine uymaya mecbur kaldılar.
 
1- Türkiye’de suç işlemek dışında her vasfını kaybetmiş bir devlet ve toplum düzeni egemendir.

2- Toplumsal hayatta “devlet saldırılarına uğramadan” yer almak, yerini korumak isteyen herkes diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşmak zorunda.

3- Diktatör ve şebekesi işledikleri “iktidar” suçlarına bulaşmayan herkesi düşman sayan bir devlet işleyişini tük topluma zorla dayatarak ayakta kalmaya uğraşmakta.

4- AKP tek parti devletini “diğer sağcı” suç güruhlarını da içine alacak şekilde genişleten diktatör ve şebekesi eriyen toplumsal desteğini ancak tüm “sağcıları” zorla bir araya getirerek ayakta tutabilmekte.

5- Devletçi, güce tapıcı kesimler her zamanki gibi yağma düzeninin temel kadrosunu oluştururken diktatör ve şebekesinin suçlarına bulaşmak artık mecburiyet sayılmakta.

6- Diktatörün suçlarına bulaşanlar arasındaki çıkar kavgası ise artık hep şiddet ve zorbalık dolu olmak dışında seçeneksiz.

7- Diktatörün suçlarına bulaşanlar toplumdaki her gelişmede daha dar bir alana sıkışırken toplumsal nefretle karşılaşmak dışında her yolun kapalı olduğu bir geleceğe gitmekte.

8- Devlet topyekün saldırıya geçince korkuyla susup sinme alışkanlığındaki toplum çoğunluğu ise ilk kez “bir fırsatını yakalaması halinde” isyan etmeye yakın durmakta.

9- Diktatör ve şebekesinin daha çok yağma yapmadan sürmeyecek düzenleri baskı ve zulümle yürütülürken korkuyla sinip “ortalıkta görünmeyenlerin” en az zararla bu dönemi atlatma beklentisi de boşa çıkmakta.

10- Faşizme karşı uzun yıllardır mücadele eden devrimciler, sosyalistler ve Kürd hareketinin her tür saldırı karşısında dağılıp yok olmaması ve hala gücü yettiğince direnmeye devam etmesi toplumdaki herkes için tek insanca yaşam umudu.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y